Skitouring – czym jest oraz co powinno się o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, jakie symbolizuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co zapewnia im możność ciekawych przeżyć, a również poprawy swojej kondycji. Poniektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wprost nieosiągalne, niemniej dzięki dobremu wyposażeniu – jest to realne.

Znaczącym fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, który nakleja się na ślizg. Oczywiście nie zdoła to być pierwszy lepszy materiał – stosuje się moherowy lub syntetyczny. Ważne jest to, by włoski artykułu były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez obaw więc wolno wędrować na nich pod górę.

Spójrz – zrobiliśmy wyjątkowo dla Ciebie nowe hiperłącze do źródła. Tam wyszukasz dużo szczegółowych informacji na zaprezentowany tu temat.

Drugim nieodzownym, równie istotnym fragmentem są odpowiednie wiązania, których celem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – także różnią się od zwykłych nart poświęconych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Przede wszystkim są one znacznie lżejsze. W chodzeniu po górach dopomagają również kijki, którymi można się podpierać. Jeżeli posiadamy fachowy sprzęt do skitouringu, to niewątpliwie błyskawicznie nabierzemy wprawy w tej intrygującej sferze.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w wyjazd w góry, niewątpliwie winniśmy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Z pewnością wiemy, że pogoda w górach umie być nadzwyczaj zmienna, wobec tego zwyczajna odzież oferowana poprzez zwyczajne marki nie zawsze może się sprawdzić.

Wyśmienitą, polecaną firmą specjalistycznej odzieży jest firma summit series oferująca odzież, plecaki, i także buty – zobacz. Każde towary linii summit series zostały zaprojektowane we współpracy z fachowymi alpinistami, podróżnikami i sportowcami. Odzież oraz obuwie tej marki charakteryzują się doskonałą jakością, natomiast sam asortyment również jest niezmiernie duży. Szukając dobrej, solidnej, odpornej na różnorodne warunki atmosferyczne odzieży, naturalnie winniśmy zaznajomić się z propozycją Summit Series.