Gdzie znaleźć bezpieczny pobyt w stolicy Tajlandii?

Bangkok jest z reguły bezpiecznym miastem toteż osoby przybywające na wczasy w te strony, nie muszą obawiać się go bardziej niż jakiejkolwiek innej metropolii. Naturalnie w każdym nieznanym miejscu, a zwłaszcza w ogromnym mieście trzeba pamiętać o pewnych elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Stolica Tajlandii ma nieduży wskaźnik przestępczości, gorzej wypada w sferze korupcji, jednak to akurat nie dotyczy turystów.

Bangkok

Autor: Quang Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Sugerujemy parę wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w stolicy Tajlandii: Uwaga na przypadkowe osoby, które proponują wam pomoc jako przewodnicy.

Frapuje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Poznaj ponadto również inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tutaj bielizna termiczna damska.

Naciągacze pracujący dla taryfiarzy albo sklepów z biżuterią są w tym mieście częstym faktem. Ludzie ci mogą przekonywać nas, że konkretna atrakcja jest zamkniętą, sugerując w zamian wizytę w drogim sklepie oraz – naturalnie – czerpiąc dochód za każdego sprowadzonego konsumenta. Nie spacerujcie samotnie po pustych ulicach bądź po opustoszałych okolicach – reguła obowiązująca zawżdy oraz w każdym punkcie na Ziemi. Ciekawa oferta: .

Turyści – zwłaszcza wyglądający na majętnych – są ulubionym celem rzezimieszków. Najlepiej jest więc mieć przy sobie jedynie konieczną ilość gotówki, z kolei resztę pieniędzy, karty kredytowe i paszport zostawić w sejfie hotelowym. Zamiast portmonetki w tylnej kieszeni, poleca się saszetkę przenoszoną z przodu. Miejcie przy sobie tylko fotokopię paszportu.

Turystom, jacy nie umieją ani angielskiego, jak też tajskiego poleca się użytkowanie przede wszystkim hotelowych taksówek, o ile nie znają drogi. Przed wejściem na łódkę wycieczkową musimy zachowywać pewną przezorność; w miarę możliwości sprawdzić osobiście stan statku oraz dowiedzieć się o oprzyrządowanie w sprzęt ratujący życie.

W stolicy Tajlandii jest wiele autoryzowanych agencji podroży – korzystajmy wyłącznie z ich usług. Pod każdym względem nie dajmy się zwieść osobie, która zagaduje nas po czym poleca dany sklep, w jakim „właśnie” będzie wyprzedaż. W żadnym przypadku nie pozwólcie sobie na zakup czy użycie dragów. Sankcje za to wykroczenie są w Tajlandii ekstremalnie surowe.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, gdy już wiemy jak zachować się żeby być bezpiecznym w stolicy Tajlandii wystarczy usiąść wygodnie w fotelu po czym wystukać w wyszukiwarkę wyrażenie: wakacje Bangkok albo wczasy (zobacz wczasy bułgaria) Bangkok i rozpocząć pakować walizki.