Jaki dialekt obcego kraju wybrać jako ten kolejny?

Poznawajmy nowe języki, jeśli pragniemy być kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę dostawało się ze znajomością angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika jest sensowna dopiero po poznaniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami. Jeśli brak nam Powera popatrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który początkowo jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak chłonny, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko zależy od naszego zapału. Skoro hebrajski (ucz się greckiego) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (duński dla każdego)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) można wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy wyjechać tam na krótki wyjazd, żeby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak korzystanie z niego do rozmowy, w kontakcie z drugą osobą.

Chcemy Cię zachęcić do identycznie interesujących postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę kredyt obrotowy dla firm i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Nie jest też krajem odległym.

Jeśli wywnioskujecie, że jednak północ jest zbyt chłodna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto zacząć od przyswojenia alfabetu, gdyż jest on dość niezwykły. Chociaż Grecja w poprzednich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to wciąż kraj z barwną tradycją, którą warto będzie zgłębić, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).