Jakie kraje na mapie świata są godne uwagi?

Na początku zwróćmy uwagę na Turcję – to kraj, który jest przepełniony kontrastami. Zwłaszcza ostatnio są one sporo bardziej dostrzegalne: głównie z tego powodu, że Turcja szybko rozwija się ekonomiczne, lecz przy tym jest coraz bardziej konserwatywna. Trochę to niecodzienne, ale pamiętajmy, iż Turcja przez wiele lat była laickim krajem, liberalnym pod względem obyczajowym. Niech w takim razie interesują nas mapy turcja- Istanbul, najpotężniejsze miasto w Turcji to tylko miły początek. Smakowitego kebaba!

Turcja

Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Następny w zestawieniu będzie polski Wałbrzych – jeśli ktoś miał przyjemność oglądać film Komornik, zapewne nie ma za bardzo dobrego zdania o tym mieście. Jednakże zakup mapy walbrzych, później gruntowne wyeksplorowanie bądź co bądź niemałego miasta tak jakby sprawi, że choć pewnie zauważymy sporo patologii oraz turpizmu, to jednak dojdziemy do takiego wniosku, iż nie jest w Wałbrzychu aż tak beznadziejnie. A poza tym, gdy będziemy w Wałbrzychu po prostu nie możemy nie zajść do niezwykłego zamczyska, jednego z najlepiej zachowanych w tej części Europy.

Jeśli jesteśmy przy trochę deprecjonowanych miejscach, wspomnijmy odrobinę odnośnie Warszawy. Niektórzy ludzie mówią, że Warszawa jest koszmarna, zanieczyszczona, itp.

Jeśli zaabsorbował Cię opisywany artykuł, kliknij bez wahania tutaj, ponieważ ta treść na pewno również jest godna polecenia.

Inni wyrażają się trochę pozytywniej, zatem mawiają, iż Wawa jest całkiem urokliwa, ale tylko miejscami. Jednakowoż kupno mapy walbrzych (zobacz stronę ) – przypomnijmy, że Wawa to nie wyłącznie śródmieście, może w znacznym stopniu zmienić całe nasze postrzeganie. Być może poznamy prawdziwą Warszawę! Zdecydowanie nasza stolica nie jest nieciekawa. To nieco kontrowersyjne miasto, wiele uogólnień o niej powstało…

Na sam koniec truizm – Włochy to śliczny kraj, który niemal wszystkim może się podobać. W tylko jednym włoskim regionie odnaleźć można aż tak wiele niesamowitych atrakcji, że po prostu dojdziemy do takiego wniosku, iż zapewne czasu nie starczy na to, aby ujrzeć to wszystko co piękne w Italii. Zatem powinny nas zainteresować , to prawda, lecz skupiajmy się raczej na poszczególnych regionach geograficznych. Sardynia bądź Wenecja Euganejska są niezwykłe.