Czy Bangkok to najlepsz miejsce na spędzenie letniego urlopu?

Rozstrzygnięcie o wyjeździe na wakacje zawsze napędza kłopot – po pierwsze nie mamy ochoty planować wolnego czasu znów nad Bałtykiem, a jednocześnie nie chcemy tracić kroci oszczędności na luksusowe wakacje zagraniczne. Może z tego względu „wczasy Bangkok” to najchętniej wyszukiwania w sieci przez Polaków fraza? Niedrogo, niebanalnie i niezapomnianie.

Bangkok

Autor: Christopher Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Bangkok to egzotyczna aglomeracja azjatycka, która łączy w sobie niezapomniane połączenie kultury i nowoczesności. To właśnie tutaj spotyka się kultura wschodnia z zachodnią, a pęd współgra ze spokojem. To wszystko widać na pierwszy rzut oka, chociażby na fotografiach, jakie pojawiają się jako pierwsze w wynikach wyszukiwania, kiedy wyszukamy w sieci frazy typu „wakacje [sprawdź ten apartament w Białowieży] Bangkok”, „wczasy Bangkok” -sprawdź. To miasto bezsprzecznie oferuje mnóstwo wrażeń w połączeniu – po pierwsze pełna spokoju atmosfera klasztorów, belwederów, muzeów, po drugie pulsujące energią zakamarki i targowiska z orientalnymi zapachami jarmarcznych kuchcików, często spotykane centra handlowe, okazałe hotele i ogrom drobnych sklepików. Nie da się zapomnieć wyjazdu do takiego magicznego miejsca.

Nie można zapominać o przepięknych wybrzeżach, jakie są wieloma z atutów tego kraju. Poprzez ofertę wielu firm podróżniczych mamy możliwość połączyć w czasie planowanego wakacyjnego wyjazdu wiele aspektów w jedno – poleniuchować na słonecznej plaży, zwiedzić wielowiekowe antyczne budowle, obejrzeć przepiękne buddyjskie świątynie i zakosztować życia w orientalnym tylu. Nic dziwnego, że turystów w tym miejscu pojawia się co rok znacznie więcej, skoro wypad do takiego miejsca nie wydaje się drogi, a jego multikulturowość nie da zapomnieć o tym miejscu.

bangkok

Autor: Shagshag
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim roku kilkoma z najchętniej wyszukiwanych na portalach biur podróży i innych były hasła „wakacje Bangkok”, „wczasy Bangkok”, „all inclusive Bangkok” i tym podobne. Wszystkie z osób, które to magiczne miejsce mogły zwiedzić, opisuje także zaskakująco dobrze gościnność Tajów – www. W tym kraju ludzie są bowiem nienormalnie uśmiechnięci, kulturalni i pozytywi.