Kampanie PR receptą na sukces Twojej firmy.

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm prowadzi swoją politykę public relations. Coraz częściej chcą kształtowania relacji ze swoim otoczeniem. Rozumieją jakie to ważne dla pozycji. Często skutecznie przeprowadzona kampania pr przekłada się na wymierne efekty takie jak realne zyski przyciąganie nowych kontrahentów. W szczególności marki z górnej nie mogą pozwolić sobie na traktowanie po macoszemu kontaktów z prasą, dostawcami, bankami, czyli wszystkimi tymi, którzy są w stanie różnymi narzędziami wpłynąć na wizerunek marki. Raz utracone zaufanie ciężko jest naprawić. Zwłaszcza opinia publiczna, ocenia każdy ruch bardziej szczegółowo.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Najsprawniejszym sposobem dotarcia do podmiotów, które powinny być poinformowane o naszych celach są media społecznościowe. Dziś już sama radio nie wystarcza. Chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, czym jest Facebook, a i osób opierających się jego urokowi, z każdym dniem jest coraz mniej. Portal społecznościowy zrzeszający rzesze ludzi z całego świata, bije rekordy popularności. Już dość dawno odkryli go również spece od komunikacji. Jego użyteczność nie nastręcza większych trudności, dlatego skoro tak idealnie sprawdza się wśród rzeszy indywidualnych użytkowników, dlaczego nie miałby zadziałać w firmie? Profil marki na fejsie to część prowadzonej strategii media relations. Praktycznie każda firma ma założony swój profil na wszelakich portalach społecznościowych, z których kontaktuje się z innymi.

Mimo że są to niezwykle pomocne elementy działań firm zajmujących się kształtowaniem wizerunku, nie powinno się zapominać o kontaktach międzyludzkich. W tego typu działaniach dobrze sprawdzają się uprawiane przeważnie z niezmierną atencją polityków konferencje prasowe, które mają zapewnić im jak najwięcej cytowani w mediach ogólnopolskich. Radzimy również nie rezygnować z podobnych działań, ponieważ nic tak właściwego zrozumienia przekazu niż obecność nomen omen face to face. O tym, że sprawnie przeprowadzony PR spełnia swoją funkcję nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne tylko, aby szły za nim nie tylko słowa, ale i właściwe czyny, ponieważ podmioty otoczenia mają to do siebie, że lubią sprawdzać podmioty, z którymi współpracują. A dla konkurencji nie ma nic fajniejszego, niż znaleziony trup w szafie, z którego nie można się wytłumaczyć.