Jeżeli chcemy jechać na biwak powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni namiot

W sklepach są różne namioty turystyczne musimy tylko znać konkrety, żeby wybrać ten odpowiedni model. Istotne jest w ile osób będziemy biwakować i to do jakiego miejsca się wybieramy. Dlaczego ważne jest miejsce? Otóż pośród turystycznych namiotów są takie, które będą idealnie pasowały na tereny koło plaży i takie, które będą lepsze do biwakowania w lesie. Dodatkowo w sklepach możemy kupić też świetne namioty, które będziemy mogli rozstawić za domem na podwórku, dzieciaki będą miały frajdę.

skalnik:
Jeżeli nie damy rady zabrać dzieci na prawdziwą wyprawę, to pozwólmy im nocować w namiocie za domem, to niezbyt wielka atrakcja, ale dzieciaki na pewno będą zachwycone. Pamiętajmy też o stelaż do namiotu. Niektóre stelaże mogą okazać się trudniejsze do rozłożenia niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Dobrze jest będąc w sklepie poprosić o wytłumaczenie w jaki sposób trzeba dany stelaż rozstawić. Osoby, które miał do czynienia z harcerstwem na pewno dadzą sobie rade bez większych problemów, a nawet jeśli rozkładanie namiotu potrwa więcej niż czas przewidziany na opakowaniu, to przecież na biwaku nigdzie nam się nie spieszy i sami możemy określać ile mamy czasu na każdą czynność.

Namioty marabut (link do sklepu z namiotami) to namioty dla osób o mocnych nerwach. Firma ma w swojej ofercie wszelkiego typu namioty i zwykłe turystyczne po namioty, które zabierają w daleki wyprawy polscy alpiniści. Marabut to firma, która tworzy świetne namioty, bez których żadna daleka wyprawa nie może się odbyć. Każdy produkt tej firmy posiada certyfikaty jakości, dzięki czemu możemy bezpiecznie przemierzać z nimi cały glob. namioty (szczegóły w podanym źródle)

Marabut to nie tylko namioty, ale też różnego rodzaju zabezpieczenia na stoki. Jeśli więc mamy zamiar ruszyć w bliższą lub dalszą podróż postawmy na namioty wyprodukowane w naszym kraju. Marabut to firma z tradycjami pozwólmy jej się nadal rozwijać dzięki naszemu zaufaniu do jej produktów. Co ważne namioty snamioty – tutaj -nież serwisowane przez tą firmę, jeżeli podczas wyprawy okaże się, że coś z namiotem jest nie tak wystarczy zgłosić się do nich i firma zajmie się naprawą sprzętu. To duże udogodnienie. Namioty kupowane w supermarketach nie dają żadnej gwarancji i raczej nie będą nadawały się na dalekie wyprawy, weźmy to pod uwagę, gdy będziemy wydawali kilkaset złotych na byle co.