Jeżeli chcemy jechać na biwak powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni namiot

W sklepach są różne namioty turystyczne musimy tylko znać konkrety, żeby wybrać ten odpowiedni model. Istotne jest w ile osób będziemy biwakować i to do jakiego miejsca się wybieramy. Dlaczego ważne jest miejsce? Otóż pośród turystycznych namiotów są takie, które będą idealnie pasowały na tereny koło plaży i takie, które będą lepsze do biwakowania w lesie. Dodatkowo w sklepach możemy kupić też świetne namioty, które będziemy mogli rozstawić za domem na podwórku, dzieciaki będą miały frajdę.

skalnik:
Jeżeli nie damy rady zabrać dzieci na prawdziwą wyprawę, to pozwólmy im nocować w namiocie za domem, to niezbyt wielka atrakcja, ale dzieciaki na pewno będą zachwycone. Pamiętajmy też o stelaż do namiotu. Niektóre stelaże mogą okazać się trudniejsze do rozłożenia niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Dobrze jest będąc w sklepie poprosić o wytłumaczenie w jaki sposób trzeba dany stelaż rozstawić. Osoby, które miał do czynienia z harcerstwem na pewno dadzą sobie rade bez większych problemów, a nawet jeśli rozkładanie namiotu potrwa więcej niż czas przewidziany na opakowaniu, to przecież na biwaku nigdzie nam się nie spieszy i sami możemy określać ile mamy czasu na każdą czynność.

Namioty marabut (link do sklepu z namiotami) to namioty dla osób o mocnych nerwach. Firma ma w swojej ofercie wszelkiego typu namioty i zwykłe turystyczne po namioty, które zabierają w daleki wyprawy polscy alpiniśnamioty (szczegóły w podanym źródle)abut to firma, która tworzy świetne namioty, bez których żadna daleka wyprawa nie może się odbyć. Każdy produkt tej firmy posiada certyfikaty jakości, dzięki czemu możemy bezpiecznie przemierzać z nimi cały glob.

Marabut to nie tylko namioty, ale też różnego rodzaju zabezpieczenia na stoki. Jeśli więc mamy zamiar ruszyć w bliższą lub dalszą podróż postawmy na namioty wyprodukowane w naszym kraju. Marabut to firma z tradycjami pozwólmy jej się nadal rozwijać dzięki naszemu zaufaniu do jej produktów. Co ważne namioty snamioty – tutaj -nież serwisowane przez tą firmę, jeżeli podczas wyprawy okaże się, że coś z namiotem jest nie tak wystarczy zgłosić się do nich i firma zajmie się naprawą sprzętu. To duże udogodnienie. Namioty kupowane w supermarketach nie dają żadnej gwarancji i raczej nie będą nadawały się na dalekie wyprawy, weźmy to pod uwagę, gdy będziemy wydawali kilkaset złotych na byle co.