Podlasie – jedź wypoczywać w najpiękniejsze miejsce w kraju

Jeśli zamierzasz wyjechać na świetny wypoczynek, Podlasie staje się bardzo interesującym celem. Niestety, spora część mieszkańców Polski nie docenia tych regionów, błędnie myśląc , że nie ma tam nic do zobaczenia. To totalna bzdura. Podlasie to miejsce, gdzie lezą takie niesamowite atrakcje turystyczne, jak chociażby Białowieski Park Narodowy.

Mech

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/

Bytują tam zwierzęta, których nie ujrzy się nigdzie indziej na globie, to znaczy żubry. Na dodatek znajduje się tam Augustów, w którego sąsiedztwie wije się Kanał Augustowski. Można tam popłynąć wycieczkowym stateczkiem, oglądając cudowne krajobrazy Podlasia. Jeśli chodzi o zabytki, warto zwiedzić kompleks klasztorny w Wigrach. Żyją tam Kamedułowie, zakonnicy, którzy egzystują w samotności.

Dobre pensjonaty znajdziesz, gdy do Google wkleisz frazę „pensjonaty Podlasie”. Nie wszystkie miejsca mogą posiadać stronę sieciową, warto więc zaglądnąć także do rubryce w periodyku, w której zamieszczane są anonse turystyczne. Osoby, które nie mają wielu środków do wyłożenia na wakacje, mogą do sformułowania dołączyć słowo „niedrogie”.

Jeżeli zamierzasz spędzić urlop u wiejskich gospodarzy, do Google wstaw sformułowanie „wieś noclegi woj. podlaskie”. Czas spędzony w wiejskiej chatce okaże się wyjątkowym przeżyciem.

Taka możliwość jest zalecana osobom, które żyją w wielkim mieście. Wypoczynek w takiej bliskości z życiem wiejskim da wiele dobrego ludziom zmęczonym pośpiechem metropolii. To także doskonała okazja, by oglądać z bliska codzienną egzystencję mieszkańców wioski – dojenie krów, uprawianie pola i tak dalej. Możesz mieć pewność, że z podróży do gospodarstwa wiejskiego ucieszą się twoje berbecie. Dla najmłodszych kontakt z dziką przyrodą i zwierzętami, które do tej pory znały tylko z bajek, będzie cudownym doświadczeniem. Zaryzykujemy stwierdzenie, że spędzenie urlopu w wiejskiej chatce może być ciekawsze, niż prażenie się na plaży w Hiszpanii albo Tunezji. No a bez wątpienia oryginalniejsze.