Czy łowienie ryb jest w dalszym ciągu popularne wśród Polaków?

To bardzo smutne, że młodzi ludzie rzadziej są wędkarzami. Cóż, po prostu czasy mamy szybkie, a więc spadek znaczenia wędkarstwa w polskim społeczeństwie nie może dziwić. Jednak prawda jest taka, że wędkowanie to niezwykła rozrywka, rewelacyjne zajęcie, które tak jakby powoduje, iż nasze funkcjonowanie jest sporo ciekawsze. No a poza tym niesłychanie często sytuacja jest taka, że po prostu wędkowanie to w sumie jedyna prawdziwa rozrywka w życiu. Bo wiadomo w jaki sposób prezentuje się dzisiejszy stan. No dobra, ale może napiszmy trochę o łowieniu ryb.

złowione ryby

Autor: Giulia Passerini
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno, aby w naszym kraju móc całkowicie legalnie łowić ryby, należy posiadać stosowne uprawienia. Choć wędkarze nierzadko na to narzekają, mówią, że kiedyś takiej biurokracji i wydatków nie było, a i tak nasza sytuacja była taka, iż nie mieliśmy problemów z pustymi łowiskami. Jednakże prawo to prawo – często stawiamy Niemców za wzór do naśladowania – a w końcu w zasadzie Niemcy są krajem, gdzie ludzie szanują prawo. W Polsce jest dużo gorzej, ale pewnie sytuacja nie jest zła. Przecież wędkarze w Polsce umieją mimo wszystko się przystosować.

Dużą zaletą łowienia ryb jest z pewnością możliwość odpoczęcia na łonie natury. Jeśli aktualnie spędzamy znaczącą część swojego życia w mało przyjemnych warunkach, każde udane się na w 100% świeże powietrze jest praktycznie czymś na wagę złota. W żadnym razie nie można myśleć, że łowienie ryb to bardzo drogi sport. Zwłaszcza, że łososie bądź smakowite szczupaki mamy możliwość po złowieniu zjeść. Czyli można postawić sprawę tak – absolutnie każdy kto poszukuje interesującego zajęcia musi wciąż w rachubę zaczęcie swojej przygody z rybołówstwem (więcej na ).

Warto zwrócić uwagę, że jeżeli łowić ryby to nie tylko w Polsce. Przecież nie ma żadnego problemu z tym by łowić w chociażby Szwecji. Północna Europa słynie z niezwykłych łowisk – funkcjonują agencje turystyczne, które są w stanie zorganizować takowy wypad. Jeśli interesuje nas międzynarodowa turystyka wędkarska musimy przygotować się na znaczne koszty, ale zdecydowanie warto. Chociaż tak czy siak ciągle i w Polsce panują doskonałe warunki do łowienia ryb! Zobacz też wyprawy na ryby Szwecja