Oferta agroturystyki górskiej

Propozycji wypoczywania na wsi pojawiło się ostatnimi czasy coraz to więcej. Niejednokrotnie gospodarstwa oferujące tenże odpoczynek letni czy zimowy prowadzą jednocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taką właśnie opcję wybrałam swego czasu z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od szesnastu lat prowadzimy przy naszej eko farmie agroturystykę. Położony jest on w pięknie umiejscowionej małej miejscowości w Beskidzie Małym. Tak więc możemy zaoferować Państwu odpoczynek nie byle jaki, albowiem jest chodzi tu o wypoczynek w górach. Co to znaczy? To, iż prócz świeżuteńkich, eko jarzyn jak też owoców o letniej porze, mogą Państwo radować się ożywczym, krystalicznie czystym tlenem. Wypoczynek w górach (źródło artykułu) może również wiązać się z połowem pstrągów w lodowatym górskim strumieniu albo też z górskimi wycieczkami. Mamy w Beskidach świetnie oznaczone szlaki o przeróżnych stopniach trudności.

Każdy łazik wybierze trasę wedle swoich możliwości i kondycji. Podczas zimy wypoczynek w górach to na pewno białe szaleństwo na ośnieżonych stokach. Można wybrać narty, deskę snowboardową, dzieciaki nierzadko decydują się na zjazdy na sankach. Możemy też zorganizować kuligi a także uczty przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po białych szaleństwach w mroźny, zimowy dzień przyjemnie ogrzać ciało w gorącej saunie parowej czy fińskiej jak kto woli. Możemy także skorzystać z lamp solarnych, jaskini solnej albo też basenu w naszym gabinecie odnowy . Zwierzęta jakie hodujemy w gospodarstwie to: cztery kózki, czternaście kur oraz kogutek. Gospodarz z zmiłowania jest pszczelarzem, więc tuż za domkiem mamy też sześć ulów. Możemy wobec tego zaoferować Państwu świeżuteńkie wiejskie artykuły z własnego ekologicznego gospodarstwa: kozi ser, miodek ze swej pasieki, jajka – sprawdź noclegi w Kopańcu. Mą specjalnością jeżeli chodzi o wypieki są ciasta biszkoptowe wypieczone z jaj od kur z naszej farmy ma się rozumieć.

Kliknij na proponowany serwis (http://www.primaveraspa.pl/), a poznasz dane na opisywany wątek jeszcze w większym stopniu – niewątpliwie okażą się ciekawe i kompletnie Cię wciągną.

Nasi wczasowicze ( zawżdy witani są tortem śmietankowym. Z regionalnych straw możemy Państwu zasugerować tzw. prażonki, placki ziemniaczane po zbójnicku a także madziarskie jedzenie niezmiernie często tu przyrządzane – Bogracz. Pieczonki są przygotowywane w do tego celu przeznaczonym żeliwnym garnku powieszonym nad ogniskiem (ewentualnie w piekarniku) z kartofli, kapustki oraz żeberek. Do tego przyprawy, takie jak tymianek, kmin itp.. Placki po zbójnicku natomiast to inna nazwa placków ziemniaczanych po Węgiersku. Są to placki polane gulaszem z mięsa, pieczarkami, papryką, posypane tartym oscypkiem. Bogracz z kolei jest rodzajem gulaszu. Zapraszamy do nas serdecznie na wypoczynek w górach!