Urlop w górach

Nasze polskie Tatry zwykle są kojarzone z Zakopanem, ale w rejonie Podkarpacia można namierzyć parę innych miejsc, które należy zwiedzić w wakacje. Omawiamy dwa najbardziej interesujące punkty, które rekomendujemy w tym roku.

Jeśli potrzebujesz miejsca pełnego zapierających dech w piersiach krajobrazów, wybierz wczasy w Bukowinie Tatrzańskiej. Ta niewielka góralska wioska jest bardzo spokojna – idealne miejsca dla tych podróżników, którzy mają powyżej uszu chaosu wielkich miast. Można znakomicie wypocząć leżąc długo na górskich łąkach, a wieczorami podziwiając grających górali i smakując miejscową kuchnię. Bukowina Tatrzańska słynie z basen – zakopane hotel z basenem -ów. O ile wybierasz się do tego kurortu, bez wątpliwości odwiedź basen. Aby zobaczyć, gdzie da się je napotkać, do Google wpisz słowa „baseny Bukowina Tatrzańska” .

tatry

Autor: Edgars En.
Źródło: http://www.flickr.com

Inną piękną wioską górską jest Białka Tatrzańska. Warto przybyć tu zimą, ponieważ jest tu mnóstwo eleganckich tras na narty. Latem można ruszać z Białki na górskie szlaki. Bezwzględnie należy zwiedzić urokliwy kościółek, który zbudowano ponad trzysta lat temu.Wielką atrakcją Białki Tatrzańskiej są kąpiele termalne. Ablucje w ciepłej wodzie, która wychodzi ze środka Ziemi, mają dobroczynne działanie na człowieka. Terapeuci zwykle rekomendują baseny termalne ludziom, którzy zapadają na schorzenia związane z sercem, kośćmi starami. Jeżeli wybierzesz się na urlop do Białki Tatrzańskiej, koniecznie odwiedź tego gatunku basen. Po pływaniu w ciepłej wodzie poczujesz się jak nowo narodzony. Jeśli chcesz znaleźć baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, do Google wstaw frazę „Białka Tatrzańska termy” . Mądrze jest poszukać przybytku, który chwali się solidną renomą wśród przyjezdnych.

Miej na uwadze, że idealny komfort może cię czekać w otoczeniu wysokich szczytów.

Jeśli stwierdzisz, że umieszczone w tym artykule informacje są warte uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku domek nad jeziorem do wynajęcia. Odnajdziesz tam równie przydatne dane.

Nie wahaj się ani chwili i zabukuj już dzisiaj wypoczynek w tych pięknych okolicach!