Warto mieć swoje hobby. To najlepszy sposób na ciekawe życie, to także dobre, żeby przerwać szarzyznę życia

Życie nie musi być wcale nudne i pozbawione barw. Czasami do szczęście potrzeba bardzo mało, żeby było lepiej i znacznie bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie zmienia się przez innych ludzi, czasami dzieje się tak, gdy zmieniamy pracę lub adres. Emigracja do innego kraju także może wpłynąć na życie, jakie przyszło nam wieść. Czasami genialnym pomysłem jest wzięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: psa albo kota. Najlepszy sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to znalezienie własnego hobby. Czyż z pewnej strony nie wydaje się banalnie proste. No bo co to, jest tak wiele dróg, jak na przykład Zaraz jednak pokazują się się uzasadnione pytania – jakie hobby będzie najlepsze? No więc jak to będzie? Łatwo czy trudno? Prostej odpowiedzi na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś w poszukiwaniu hobby sprawdzić, kim jesteśmy, trzeba poznać samego siebie. Niektórym takie ustawienie sprawy może wydać się dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście dekomplikacja sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i (ciąg dalszy tego materiału: BHP Joanna Gamrat – rekomendowana strona)nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy mogli się konkretnie określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, gdy znamy swoje mocne strony, a tym bardziej wady, bo wtedy mamy większy dystans do siebie, lecz wielu ludzi tak prawdziwie nigdy nie zwraca specjalnej uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono bardzo bogate, nigdy (szczegółowe informacje>kliknij na to łącze) zaś nie pozostaje obojętne (na przykład lubimy zwierzęta: ). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które warunkują nasze wybory, także to w zakresie hobby. Tak więc, jeśli będziemy zastanawiać się, jakie hobby jest dla nas najlepszą opcją, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie twierdząca będziemy mogli przystąpić do pełnego trudności planu zbudowania swojej pasji. Niektórzy maja lepiej, bo hobby mają od zawsze. Może zarazili się nim za młodu lub mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą poszukiwać tego, a czy znajdą, to zależy od tego, czy dobrze siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zaglądać do swojego wnętrza w poszukiwaniu swojej osobowości?