Dokąd na wakacje – ten artykuł pomoże Ci dobrać odpowiednią ofertę

Aruba to nieduża, jedna z wysp archipelagu Małych Antyli. Podróżników przyciągają tutaj przede wszystkim przepiękne piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda jak też sielankowa atmosfera sprzyjająca wypoczynkowi. Wysepka ta często określana jest mianem “One Happy Island”. Wieczorami Aruba oferuje różnorodne atrakcje: koncerty, dyskoteki, kawiarnie, jednak najbardziej popularne są kasyna.

Zdobywcy wiedzy odnajdą w tym miejscu historyczne kopalnie złota, fantastyczne formacje skalne, rezerwaty ptaków oraz wiele innych, interesujących miejsc. Najlepiej także zobaczyć holenderską zabudowę z okresów kolonialnych. Można tu praktykować różnorodne sporty, takie jak nurkowanie, łowienie rybek na otwartym morzu, jazda konna (serwis internetowy).

egzotyczna plaża

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/

Wysepka przynależąca do Małych Antyli, położona u wybrzeży Wenezueli, jest oddzielnym terytorium przynależącym do Holandii. Panuje w tym miejscu klimat podrównikowy, średnia temperatura to 28˚C i nie ma tutaj zagrożenia huraganami. Opady na wyspie nie są intensywne. Aruba to wysepka nizinna. Największy wierzchołek Monut Jamanota ma 188m n.p.m.Najczęściej uprawiany na Arubie jest aloes. Wyspa jest dosyć sucha a także jałowa, pełno jest skał oraz jaskiń.

Początkowo wyspę zamieszkiwało plemię Arawaków. Następnie, pod koniec XV wieku odkryta została przez Hiszpanów, a później przejęła ją holenderska Kampania Zachodnioindyjska. Na wysepce władzę pełni gubernator wybrany przez króla. Język papiamento, jakim posługuje się na wysepkach ABC jest to mieszanina hiszpańskiego, angielskiego i języka Arawaków. Język taki utworzył się dzięki bogatej mieszance kulturowej na wysepkach.

Kostaryka to obręb wulkanów, lasów deszczowych a także rwących rzek.

Osobliwy świat fauny oraz flory. Kraina dżungli, gór, dwu prześlicznych oceanicznych wybrzeży i spokojnych latynosów.

Poświęć chwilę i sprawdź tu deska warstwowa producent dodatkowe informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie zwlekaj zbyt długo:)

Jeżeli szukasz mocnych wrażeń, odnajdziesz tu coś dla siebie. Trekking, zjazdy na sznurach w koronach równikowych drzew lub rafting. Jeżeli wolisz, możesz zobaczyć księżycowe krajobrazy wokół wulkanu Irazu, przemierzać lasy równikowe, nurkować czy też zapuścić się w sam środek sawanny i odwiedzić zebry, żyrafy jak też wielbłądy. Dzika przyroda to najogromniejszy pozytyw Kostaryki. Większa część kraju to góry i lasy tropikalne, do tego kilka niedużych miast oraz stolica San Jose.

Nie zwlekaj, już dzisiaj by wyruszyć z Wrocławia wpisz w przeglądarkę: Aruba wakacje albo Kostaryka wczasy.