Idealne nakrycie do stołu – jaka zastawa będzie najładniejsza?

Niejedna pani domu pragnie olśnić przyjmowanych gości. Można to wykonać na wiele sposobów – przykładem jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko ma swoje trendy, także talerze, miseczki oraz zestaw noży.

sklepy oferują nam mnóstwo wzorów i form – nic zatem dziwnego, że często mamy kłopot, co wybrać. Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się na przykład talerze . Takie talerze są bardzo oryginalne i pięknie prezentują się na stole, szczególnie obok gustownych elementów.
pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdę mówiąc talerze, zwłaszcza te do obiadu, to bardzo istotny składnik nakrycia. Spełnia on kilka funkcji. Talerze powodują, że korzysta nam się z nich komfortowo albo też nie. To one odpowiadają za wizualny odbiór całego nakrycia. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą również wpływać na to ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym mniejsza ilość posiłku się na nim pomieści. Powinno się również zwracać uwagę na tworzywo, z którego elementy zastawy zostały zrobione. Im będzie porządniejszy, tym dłużej będzie możliwe cieszyć się tą elegancką zastawą.
Kształt to nie wyłączny aspekt, na który trzeba zwracać uwagę w czasie zakupu talerzy. Liczy się także kolor – nierzadko to on przesądza o naszym humorze przy posiłku i apetycie. Białego koloru talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to samo tyczy się koloru czarnego. Takie barwy pasują do wszystkiego, można ich używać podczas zwyczajnego obiadu, ale też podczas poważnej i eleganckiej kolacji. Bardzo często jednak gospodynie wybierają inne kolory, aby dodać swojej kuchni nieco więcej barw.
Jeśli chodzi o materiały, najlepiej kupować talerze wyprodukowane z ceramiki lub też szkła. To w największym stopniu luksusowe talerze, są także odporne na zniszczenia oraz zadrapania. Dostępne są również zastawy wykonane z materiałów sztucznych, jednakże nie robią one tak dużego wrażenia jak wykonane z ceramiki.
Do zastawy dobierz też pasujący zestaw noży,więcej porad tutaj by uzupełnić całość.

Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasem dość drogi wydatek. Warto mimo to mieć choć jeden droższy komplet stołowej zastawy, żeby być gotowym na wszystkie niespodziewane święta.