Marketing relacji spisuje się bardzo dobrze

Do tej chwili w marketingu działo się tak, że wszyscy kontrahenci okazywali się określani w identyczny sposób, więc oferta która do nich trafiała była taka sama. To sprawiało, że tylko niewielka rzesza odbiorców propozycji okazywała się nią naprawdę zainteresowana i decydowała się na wykorzystanie z niej.

infographic about marketing

Autor: Shawn Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś nie miał malutkich dzieci, to nie potrzebował pieluch, czy smoczków, identycznie jak ktoś nie mający pojazdu nie wymagał opon na sezonową zmianę. Na szczęście eksperci od marketingu prędko się dowiedzieli, że do każdego kontrahenta trzeba wychodzić z osobną ofertą, która będzie jak najmocniej dopasowana do jego wymagań.

Marketing relacji oferuje spore zyskiJeżeli nabywamy w jakimś markecie, a do tego jeszcze zgodziliśmy się na posiadanie karty na punkty, dzięki której mamy szansę otrzymywać przeróżne podarunki, to market ma szansę uważnie śledzić nasze zakupy oraz patrzeć, co kupujemy. Dzięki temu powie, jakie przedmioty zazwyczaj pojawiają się w naszym koszyku, a zatem może zaoferować takie zniżki lojalnościowe, które będą miały te produkty po które przeważnie przyjeżdżamy. Takie zachowanie to marketing relacji, nazywany również partnerskim, który wymusza na marketach dokładne poznanie osobistych wymagań kontrahenta i jak najlepsze odpowiadanie na nie, przez co staje się on jeszcze bardziej lojalny i zadowolony z oferty, która jest mu przedstawiona, bo istnieje spore prawdopodobieństwo, że zadecyduje się z niej wykorzystać. Więcej na

Sklep prędko zauważy oczekiwane efekty
Choć wykonanie takiego marketingu może się łączyć na początku z przeróżnymi problemami, to jednak sklep prędko odnotuje wymarzone dochody oraz dowie się, że wykonanie takiego marketingu było idealną decyzją. Im dokładniej będzie się odpowiadało na wymagania kontrahentów, tym znaczniejsza będzie szansa, że większość sprawunków będą oni robili właśnie w konkretnym markecie, co bardzo przełoży się na jego regularne zyski.

Nie obawiaj się, nasze odnośniki są niezwykle interesujące oraz, co najbardziej istotne, są w każdym przypadku aktualne oraz przydatne. Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek wiadomości, to zapraszamy do nas.

Autor