Najniższa wyplata w 2015 roku

W tych czasach każdy goni za mamoną. Nie jest prosto żyć w czasach, kiedy istotniejsze jest mieć niż być. Ale nie wszystkich stać na to, żeby zbyt dużo rzeczy kupować. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie napawało zbyt optymistycznie. Osoby pracujące za minimalną płacę krajową na miesiąc wiedzą, że nie jest łatwo związać koniec z końcem. Jednak lepsza jest jakakolwiek płaca aniżeli żadna.

Jeśli pracodawca chce nas zatrudnić na normalną umowę dostaniemy skierowanie na badania – (wdał się w polemikę) . Dopiero , gdy przejdziemy przez badania uzyskamy możliwość pracy w danej firmie. Lekarz będzie musiał powiedzieć, czy nadajemy się do konkretnej pracy na dane stanowisko, czyli czy nasze zdrowie nie wykazuje przeciwwskazań. Jeśli okaże się, że jesteśmy zdrowi będziemy mogli zacząć pracę, a jeżeli wyjdzie na to, że nasze zdrowie szwankuje, to po prostu będzie trzeba znaleźć pracę, która będzie odpowiednia do mojej kondycji zdrowotnej.

płaca minimalna

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Urlop wychowawczy

urlop wychowawczy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kiedy pracujemy w jakiejś firmie, to posiadamy nie jedynie swe obowiązki, ale mamy również swoje prawa. Jednym z praw, które mają rodzice, to urlopy wychowawcze. Jeżeli jeszcze ich nie wykorzystaliśmy, to warto sprawdzić, na czym polega urlop – https://eccotravel.eu/indie/ – wychowawczy zus – . Kiedy decydujemy się brać urlop wychowawczy musimy wypełnić pewną ilość papierów i po prostu iść npodatek (czytaj też urlop wychowawczy) zusowskie będą odliczane od wynagrodzenia, które otrzymujemy w trakcie takiego urlopu należy też zwrócić uwagę, że minimalne wynagrodzenie 2015 (ta strona) nie należało do najwyższych.

Choć oczywiście wynagrodzenie nie jest 100%. Mimo, to bardzo dużo ludzi bierze urlopy wychowawcze, bo bywa tak, że specyficzna sytuacja z dzieckiem zmusza nas do wzięcia urlopu. Bycie rodzicem to nie tylko zarabianie na dom i opłacanie wszystkiego, tak by dziecku było jak najlepiej, to również czas, kiedy jest się z dzieckiem, bawimy się z nimi, czy chwile, gdy tuli się dziecko, gdy jest przeziębione. Często jest tak, że urlop wychowawczy bierzemy właśnie w związku z chorobą swojej pociechy. Możemy brać również zwolnienie, ale wtedy wszystko jest przeliczane inaczej. Dlatego lepiej, kiedy jesteśmy rodzicami sprawdzić, w jakich dokładnie wypadkach możemy wziąć urlop wychowawczy i pomyśleć czy może powinniśmy go wykorzystać, czy raczej nie.