Wczasy z plecakiem

Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a wraz z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie wszystkim pasuje spędzanie następnego urlopu w hotelu z basenem. Dla tych ludzi świetną alternatywą może być na przykład wyjazd pod namiot nad rzekę, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, w nieznane. Jeśli chcemy urlop spędzić aktywnie i ciekawie zdecydujmy się na tego typu przygodę.

Biwak górą!

Jeziora Mazurskie

Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

W ogóle nie musimy dokonywać dziesiątek rezerwacji noclegów, układać szczegółowego planu zwiedzania i trzymać się go co do sekundy. Nie trzeba nic więcej niż plecak na plecach, otwarty umysł i uśmiech na twarzy. W dzisiejszych czasach ekwipunek turystyczny jest lekki, zajmuje mało miejsca i o wiele łatwiej, dzięki temu podróżować. Nie musimy targać ze sobą dużego namiotu z ciężkim stelażem, możemy kupić mały, ważący naprawdę mało i wygodny namiot (zobacz namioty biwakowe) typu igloo. Zmieniły się także plecaki turystyczne. Nie mają już ciężkich stelaży i twardych parcianych szelek obcierających ramiona po trzydziestu minutach. Można teraz znaleźć plecak idealnie dopasowany do budowy anatomicznej człowieka z łatwo regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w najlepszym rozłożeniu obciążenia. Dzięki takim rozwiązaniom nawet spory plecak jest wygodny. Dla zaciekawionych: .

Rewolucję przeszła także kuchnia turystyczna – w obecnych czasach to już nie duża i ciężka butla z gazem i łomoczący zestaw menażek. Mamy do dyspozycji niewielkie i lekkie butle, a menażki da się zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi robionymi z lekkich tworzyw sztucznych. Również metalowe sztućce i kubki możemy wymienić na lżejsze, łatwiejsze w transporcie. Zobacz dalej: jakie sandały (zobacz sandały trekkingowe damskie) do trekkingu?.

Rośnie rynek sprzętu turystycznego

Firmy prześcigają się w produkcji coraz lżejszego i zajmującego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Rozwój technologii umożliwia produkowanie kurtek Które można schować w kieszeni, czy leciutkich i bardzo ciepłych śpiworów. Oczywiście im lepszy i lżejszy sprzęt, tym więcej trzeba za niego zapłacić, lecz są to przedmioty, które w odpowiedni sposób użytkowane posłużą nam przez lata.

Warto udać się do uznanego sklepu i zapoznać z ofertą. Teraz wakacje na biwaku nie wiążą się już z koniecznością noszenia ogromnych pakunków.