Jak się miewa rynek biur?

meble biurowe

Autor: Polmarco
Źródło: www.meble.meblopol.pl
Coraz więcej inwestycji o charakterze gospodarczym, spowodowanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wpłynąć na kurczącą się po kryzysie podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców? Czy w poprzednich kwartałach powstały istotniejsze trendy, o których warto pamiętać zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnieZ całą pewnością trendem na rynku biurowym są przestrzenne lokale. Zwiększający się popyt zaczął pobudzać inwestycje deweloperów, którzy położyli nacisk nie jedynie na szykowne wykończenie, ale i na wielkość. Szukając w przeglądarce na przykład „lokale użytkowe Wrocław” ukażą się nam propozycje idącej w tysiącach metrów.

Przy okazji dużych powierzchni i rosnącej liczbie międzynarodowych przedsiębiorstw otwierających swoje oddziały nad Wisłą rozprzestrzeniła się moda na biura „na zamówienie”. Firma kupuje przestrzeń w budowli jeszcze w fazie planowania i dostosowuje pomieszczenia do własnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko niesamowicie przydatne, ale też ekonomiczniejsze z uwagi na mniejsze koszty zakupu nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: rosnący. Od początku 2012 roku zwiększa się również popyt na powierzchnie biurowe. Główny wpływ ma na to zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez zagranicznych inwestorów, tworzenie centrali i oddziałów w największych polskich miastach oraz stymulowanie do działania polskich przedsiębiorców.

Nie zważając na istnienie specyficznych uciążliwości mających związek z transportem.

Zaczekaj sekundę! Zaciekawił Cię post? Masz ochotę na kolejne ekstra informacje (https://belbazaar.pl/22-komody-drewniane)? To miłe. Kliknij w poniższy link i przekieruj się do strony z newsami na omawiany temat.

Różnica cenowa powoduje, że najlepiej wynajmują się miejsca poza ścisłym sercem miast. To natomiast zarezerwowane jest przez światowe wielkie firmy, których możliwości finansowe determinują stawki czynszu.

Po trzecie: malejąca podażKryzys nie mija bez echa i wstrzymanie czy rezygnacja z nowych inwestycji biurowych przyczyniła się do wyraźnego obniżenia podaży. Zaowocuje istotne ograniczenie w dostępie do poszukiwanej powierzchni biurowej.

Znajdując „lokale użytkowe Wrocław” wyświetli nam się odczuwalnie mniej ofert niż kilka lat temu. Nie zmieni się to szybko, bo pomimo, że liczba nowych inwestycji ponownie zaczyna rosnąć, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości odszukają Państwo na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.