Pasje poza mieszkaniem jako lekarstwo na pożyteczne spędzanie wolnych chwil

W trakcie zimy wielokrotnie zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Większą część czasu spędzamy w zamkniętych pokojach- w domu czy w biurze. Wszak jest tyle możliwości, by aktywnie spędzić chociaż odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Co prawda zimą może trudniej wybrać się na przejażdżkę rowerową, przede wszystkim ze względu na nieszczególnie zachęcającą temperaturę, ale wybór jest znacznie większy.

Aktywność poza mieszkaniem zimą większości z nas łączy się przede wszystkim z nartami. Wyjazd na stok i, zazwyczaj, pół dnia na śniegu, to pokaźny wysiłek, ale i duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są odpowiednie, a pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie mają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych w najwyższym stopniu dostosowanych do posiadanych przez nas umiejętności. Walorów dodatkowych dodają niespotykane widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy powiązane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Zainteresował Cię ten post? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (https://legovisko.pl/legowisko-dla-malego-psa) zawiera podobne dane do publikowanych.

Łowienie ryb

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak i na to nie mamy zbytniej ochoty, lub nasze kości ogonowe wciąż odczuwają ostatnie wyjście , to zawsze pozostają niedalekie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca umożliwiające nam na spacerowanie. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy odrobinę kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odkryjemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, kiedy jednak chodzenie na spacery to wciążza mało, a nie ma wystarczającego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (kontynuuj)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- podczas jazdy na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w jeżdżeniu na nartach z intensywnym spacerem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu ciągle możemy wyskoczyć do wypożyczalni, czy choćby do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo mało kosztowny, a pomoże nam dbać o regularną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas pozytywną energią i zrelaksuje na cały tydzień.