Wakacyjne akcesoria na górskie wycieczki

Jeśli obmyślasz aktywne wczasy pełne włóczęg i wrażeń, musisz koniecznie przed wyjazdem odwiedzić dobry sklep górski. Co w takim miejscu warto zamówić? Po pierwsze, solidne buty – to podstawa górskich wycieczek. Bez odpowiedniego obuwia nie można w ogóle udawać się na ciężki teren.

Autor: KEEN

Należy sprawić sobie firmową odzież, idealną do noszenia w trasie. Pamiętaj, że w górach zwykle jest chłodniej niż na nizinach, zatem konieczna jest szczelna bluza i ocieplane spodnie. Innym zakupem musi być namiot – nie musi być przestronny, ważne, żeby mocno trzymał ciepło i był solidny. Wichura w górach potrafi rozwalić niestabilne namioty.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Warto nabyć sprzęty do gotowania posiłków oraz wiele odpowiedniej żywności, takiej jak mięso w puszkach. Prawidłowe odżywianie jest kluczowe w czasie górskich włóczęg. Uwaga! W czasie błądzenia w górach nie pij piwa, ponieważ jest to złe. Z pewnością potrafisz przetrwać kilka dni bez tego napoju, nie jest wszakże to nektar, który można pić na okrągło. Na trasach górskich piechurze powinni być totalnie trzeźwi, żeby przestrzegać główne reguły bezpieczeństwa. Zobacz: .

Znaczące są także inne akcesoria turystyczne na polecane spodnie trekkingowe. Lub także np. kompas. Jest on konieczny do prawidłowego znajdowania dróg. Tutaj przydatne są również porządne mapy – pamiętaj, że powinno się wziąć ze sobą mapy tradycyjne, Google Maps w górach raczej funkcjonować nie będzie. Szczegółowe mapy da się dostać w punkcie informacji turystycznej w którejś z górskich miejscowości. Jeśli obawiasz się, że zgubisz drogę podczas wyprawy, mądrze jest opłacić kompetentnego przewodnika, który zna trasy jak własne ucho. Jest to spory wydatek, jednak dostaniesz gwarancje, że powrócisz cały i zdrowy z wyprawy oraz poznasz przydatne dane na temat odwiedzanych miejsc.

I to już wszystkie wskazówki – na koniec podkreślmy, że najistotniejszą rzeczą, jaką musisz włożyć do plecaka, jest ostrożność. To pewność przetrwania na trasie.