Zastosowanie oleju kokosowego jak też babki płesznik

Kokosowy olej znalazł użycie jako preparat kosmetyczny i spożywczy. W tym pierwszym wypadku, aplikowany zewnętrznie, będzie idealny w postaci maseczek, szamponu do włosów, oliwek do ciała a także maści.

olej kokosowy biooil

Autor: swimboy1
Olej kokosowy Biooil posiada duże właściwości nawilżające oraz jest powszechnie aplikowany w kosmetyce: to właśnie dzięki niemu włosy robią się mięciutkie, lśniące oraz mocne, wzmacnia cebulki włosów, jest w stanie efektywnie wspierać terapię przeciwłupieżową jak też zmniejszać łuszczenie skóry, zwiększa nawilżenie skóry jak też zapobiega rozdwajaniu końcówek włosa – przeczytaj więcej.

Jeśli będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są ciekawe, zobacz jeszcze szczegóły w linku kosmetyki do twarzy. Odnajdziesz tam równie przydatne dane.

Ze względu na konsystencję olej jest doskonały do smarowania chleba, zastąpi masło w pieczeniu. Jest on wytrzymały na wysokie temperatury i w przeciwieństwie do drugich tłoczonych na zimno oliw jest doskonały do smażenia. Jego aromat nada potrawom oryginalnego orientalnego smaczku.

Babka płesznik i jajowata natomiast to roślina, jaka ma właściwości podobne do siemienia lnianego – pomaga uregulować pracę jelit. Poza tym osłabia objawy hemoroidów, reguluje poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2 jak też łagodzi objawy łuszczycy a także trądziku . Co więcej pomaga odchudzić się i jest bezpieczna dla pań w ciąży. Nasionka babki płesznik upraszczają wypróżnianie, gdyż po kontakcie z wodą uwalniają śluz a także tworzą żel upraszczający posuwanie mas odkładających się w jelitach. Dlatego też poleca się je wykorzystywać pomocniczo w terapii okresowych zatwardzeń. W czasie stosowania nasion babki płesznik zalecane jest wypijanie znacznej ilości płynów (najodpowiedniej wody).

Co więcej babkę płesznik możemy stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie jedynie unormuje pracę jelit, lecz też złagodzi bóle oraz świąd i osłabi krwotoki.