Czy warto zlecać zarządzanie kadrami na zewnątrz?

Każdego typu firmy bardzo często wykorzystują outsourcing. Spowodowane jest to zazwyczaj tym, że takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne, niż utrzymywanie pewnych departamentów w przedsiębiorstwie. Świetnym przykładem może być doradztwo personalne.

agencja pracy

Źródło: http://www.randstad.pl/

Przedsiębiorstwa zwykle zlecają na zewnątrz zadania związane z kierowaniem pracownikami. Na pewno działają tak przedsiębiorstwa, których domeną jest przykładowo praca sezonowa. W ogóle nie opłaca im się utrzymywać przez cały rok działu rekrutacji, jeśli jako takie prace związane z pozyskiwaniem ludzi prowadzą raz do roku.

Zainteresowały Cię kluczowe informacje przedstawione w tym wpisie? Szalenie przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą nowymi notkami. Czekamy na ocenę!

Rekrutacja pracowników to zaledwie jedna z gałęzi, którymi trudnią się agencje doradztwa personalnego. Można także korzystać z ich usług gdy idzie o innego typu sprawy powiązane z zatrudnianiem pracowników. Zdecydowanie najważniejszą usługą tego typu agencji jest outsourcing kadr i płac, więcej->. Zlecając to zewnętrznym specjalistom nie musimy przejmować się niczym. Wszelkie umowy, rozliczenia, urlopy i inne tego typu kwestie wykonuje za nas firma z zewnątrz. Gdy mamy firmę, jest to rozwiązanie zdecydowanie warte uwagi. Oczywiście, można zatrudnić jakiegoś człowieka na stanowisku przeznaczonym do kontaktu z firmą z zewnątrz i kontroli jej poczynań, lecz to i tak o wiele bardziej opłacalne niż utrzymywanie rozbudowanego departamentu zasobów ludzkich.

Ostatnio popularne zrobiło się hasło payroll, które może być obce części przedsiębiorców. Jest to również jedna z usług oferowanych przez agencje doradztwa personalnego. Pod tą frazą kryje się nic innego jak kompleksowa obsługa kadrowo –płacowa. Wszystkie rozliczenia delegacji, naliczanie premii i temu podobne – wszystko to zawiera się w tej usłudze. Linie biznesowe Payroll – więcej tutaj: Randstad – payroll.

Zdecydowanie warto zapoznać się z propozycjami firm doradztwa personalnego. Jest to wielkie odciążenie osób zarządzających firmą i rentowne rozwiązanie. Wybierajmy jednakże solidnych usługodawców, abyśmy mieli gwarancję, że jesteśmy obsługiwani z największą starannością i na najwyższym poziomie. Delegując tego typu usługi na zewnątrz oszczędzamy mnóstwo czasu i środków finansowych, które można ulokować w inny sposób.