Audyt podstawą rozwoju firmy

Co robi audytor? Odpowiedź na to jest prosta: przeprowadza audyt, czyli szczegółowe kontrolowanie pewnych kwestii. W tym wpisie w zasadzie rzecz idzie o audyt, który wykonuje się w biznesie. Jeżeli nie uważasz, że takie ocenianie przedsiębiorstwa jest konieczne, zapraszamy do lektury – ten tekst może diametralnie zmienić twój pogląd.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Audytor wewnętrzny jest członkiem kadry, autonomicznym wobec pozostałych komórek działalności. Jego rolą rzecz jasna jest regularnie sprawdzanie, czy biznes działa prawidłowo. Przy dobieraniu osoby, która zaakceptuje trudne zadanie, warto pamiętać, by postawić na człowieka, który odznacza się takimi właściwościami, jak inteligencja, asertywność i drobiazgowość. Bardzo trudno odszukać osobę, która zjednoczy w sobie te cechy.

Audytor zewnętrzny to osoba, którą deleguje zwykle zewnętrzna firma konsultingowa. Ma takie same obowiązki, jak audytor wewnętrzny. Zatrudnienie niezależnego specjalisty od kontrolowania przedsiębiorstwa wykazuje więcej plusów niż utrzymywanie takiego stanowiska samodzielnie. Audytor z firmy konsultingowej to pewność obiektywizmu. Taki człowiek nie jest nijak powiązany z kadrą twojego przedsiębiorstwa, a zatem umie dojrzeć pewne rzeczy, które może zlekceważyć człowiek z wewnątrz.

Interesują Cię takiego typu wpisy? Masz ochotę na to, aby przeglądnąć kolejne? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej (http://www.tuv.com/poland/pl/testy-i-badania-konsumenckie-i-por%C3%B3wnawcze.html) wiadomości. Całość odnajdziesz w podanym linku.

A to fundamentalne w przypadkach, kiedy istnieją poszlaki, że ktoś z kadry firmy ma na koncie duży błąd przy pracy lub kiedy istnieją podejrzenia, że dokonano nielegalnych działań na budżecie firmy.

Audytor z zewnątrz to człowiek kompetentny, który potrafi wytknąć rzeczy, których nie widzi nawet najzdolniejszy pracownik. Dlatego warto wydać trochę środków na tego rodzaju usługi, aby mieć zapewnienie, że wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. W okresie wielkiego kryzysu gospodarczego najmniejszy błąd może kosztować firmę naprawdę dużo. Nie podejmuj takiego ryzyku, wybierz kontrolę zewnętrzną.

Źródło: Iso.org.pl