Bieżąca kondycja rynku kwiatów

Aktualnie na rynku kwiatowym możemy wyróżnić kilka istotnych trendów. Zacznijmy od tego że coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, zaś kwiaty żywe tracą na znaczeniu. O tym dlaczego tak się dzieje, oraz jakie są perspektywy na przyszłość, można przeczytać w poniższym podsumowaniu.

Namawiamy Cię do przeczytania kolejnego artykułu na podobny temat – tam wyszukasz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu szkolenia sprzedaż i ciesz się do woli.

/B]

Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Jeszcze trzydzieści lat temu sektor kwiatów ciętych rozwijał się wyjątkowo dobrze. Anturium czy gerbery były jednymi z popularniejszych odmian, z kolei kwiaty sztuczne nie stanowiły większego udziału w rynku. Było kilka powodów takiej sytuacji – handel z Chinami nie był tak dobrze rozwinięty, a sama jakość wykonania była słaba. Wystarczy wspomnieć, że od razu z daleka łatwo było zauważyć, że kwiat nie jest prawdziwy. Kupujący decydowali się na nie zatem niechętnie i kupowali prawdziwe kwiaty.

Ale przez ostatnie lata sytuacja uległa znacznym zmianom. Ściągnięcie rzeczy z Azji, a głównie z Chin jest całkiem łatwe. Poza tym mocnej poprawie uległa cena i jakość kwiatów sztucznych. Jak powiedział nam właściciel przedsiębiorstwa Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: – Chińscy producenci wyraźnie postawili na wykonanie i jego jakość i w wielu przypadkach nie można mówić o tzw. chińskiej tandecie.

Patrząc na wiele przykładów sztucznych kwiatów przeważnie bardzo ciężko rozpoznać na pierwszy rzut oka czy są to prawdziwe kwiaty, czy może sztuczne.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów

Wykonawcy postawili na dostarczenie jak największego wyboru. Dlatego poza popularnymi odmianami jak róże, storczyki, gerbery znajdziemy także sporo sztucznych liści i dodatkowych akcesoriów. Tak ogromny wybór powoduje, że wiele dekoracji i kompozycji robionych jest ze sztucznych kwiatów. Klienci chętnie je kupują, gdyż dobrze się przedstawiają, koszty są zbliżone do żywych odpowiedników a nie zwiędną one po kilku latach.

Bieżące trendy wskazują, że przez następne lata rynek kwiatów sztucznych będzie nadal się rozwijał, natomiast sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie się pogarszać.

Źródło: fh-akces.pl