Najlepszy lokal dla firmy – kupić czy wynająć?

Jeśli idzie o biura do wynajęcia we Wrocławiu, miasto to ma wiele do zaoferowania. Ciągle oddawane są nowe biura, wszędzie widać jakąś budowę, lokali pod biura jest bardzo wiele i zdecydowanie mamy w czym wybierać. Oczywiście musimy przeznaczyć na to właściwy budżet. Tak w zasadzie właściciele przedsiębiorstw stają przed dylematem co jest bardziej opłacalne – czy kupno własnego budynku, czy może wynajęcie lokalu w jakimś budynku. Wszystko to zależne jest od wielu czynników.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ilość pracowników. Gdy mamy firmę zatrudniającą więcej niż 20 – 30 osób własny budynek powinien być już odpowiednio duży. Możemy nabyć dom i dostosować go do użytku jako biuro. Jeśli jednakże nie odpowiada nam ten pomysł lepiej jest wynająć piętro albo dwa w budynku biurowym. Wielkie korporacje czasem decydują się na postawienie swojego biurowca, lecz to naturalnie wymaga znaczących nakładów pieniężnych.
Wynajmowanie lokali jest zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem. Ofert także jest wiele. Wystarczy wyszukać w Internecie odpowiednie hasło, choćby „lokale wynajem Wrocław”, by przekonać się jak wiele mamy opcji. Można też sprawdzić stronę Surflandu.

Biurowce ulokowane w centrum, ale tez w innych dzielnicach albo wręcz na obrzeżach miasta, możemy zatem zastanowić się gdzie chcielibyśmy mieć siedzibę firmy. Oczywiście, im bliżej centrum tym koszty wynajęcia są wyższe. Naturalnie nie musimy wynajmować biura w nowoczesnych, świeżo zbudowanych budynkach, można znaleźć mnóstwo powierzchni biurowych w budynkach, które postawiono już dość dawno temu. Zazwyczaj są to jednak lokale już odremontowane, zatem nie ma strachu, że będzie nam kapać na biurko, albo że nasze biuro będzie wyglądało jak z głębokiego PRLu.

Jeżeli chodzi o powierzchnie biurowe jak to jest dość tanio. W porównaniu do innych miast można lokal pod biuro wynająć naprawdę okazyjnie. Zwykle oczywiście otrzymujemy rabat gdy wynajmujemy sporą powierzchnię ale i kilkanaście metrów można wyszukać po przystępnej cenie. Można zająć się poszukiwaniem lokalu na własną rękę, albo zwrócić się do biura pośrednictwa nieruchomości. Na pewno będziemy mieli w czym wybierać.

Jeśli mamy kłopot ze znalezieniem lokum, dobrze jest zwrócić się do agencji pośrednictwa nieruchomości. Są to doświadczeni ludzie, którzy na pewno pomogą nam przy znalezieniu biura najodpowiedniejszego do naszych wymagań. Przez to unikniemy wielu kłopotów i przykrych sytuacji.
wejdź tutaj