Porównanie rachunków do oszczędzania pieniędzy w 2014 roku

Chyba każdy, kto posiada jakieś wolne środki finansowe doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że należy nimi tak zarządzać, żeby przynosiły one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być przechowywanie swoich pieniędzy w przysłowiowych skarpetach.

wydajność

Po pierwsze ponieważ może to skusić złodziei, którzy bardzo chętnie zechcą się nimi zaopiekować, a oprócz tego trzymanie środków pieniężnych w taki sposób sprawia, że będą one tracić na realnej wartości. Sposobów na inwestycje jest całe mnóstwo. Jedni będą grać na giełdzie, kupują akcje i obligacje, ale często może to być obarczone ryzykiem, ponieważ w przypadku krachu lub załamania można dużo stracić- .

Inną metodą na to, żeby pieniądze cały czas pracowały, jest trzymanie ich na lokatach oszczędnościowych.

Czy chciałbyś poznać opisywaną sprawę z całkowicie odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to sprawdzi również wpisy z www (https://ulgaoddlugu.pl/czym-jest-gielda-dlugow/), które znajdziesz gdy klikniesz tu.

Są one znacznie bezpieczniejsze od giełdy czy funduszy inwestycyjnych i oferują stały, ustalony przy zakładaniu zysk, ale ich dużym minusem będzie to, że przy wcześniejszym zerwaniu lokaty nie dostanie się żadnych pieniędzy. Od jakiegoś czasu na bankowym rynku pojawił się jednak kolejny produkt bankowy, który oferuje dochody bardzo zbliżone jak przy lokatach, lecz z możliwością elastycznego zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Konta oszczędnościowe, bo to właśnie o nich mowa, łączą w sobie plusy terminowych lokat i typowych bankowych rachunkach. Mogą one mieć wszystkie parametry normalnych kont, to znaczy można na nie przelewać wypłatę, wykonywać przelewy, przeważnie mają także możliwości korzystania z kart debetowych i kredytowych.

Największym ich plusem jest to, że zgromadzone środki codziennie zarabiają, czyli są od nich naliczane procenty. Może to pozwolić na dużą elastyczność porównując je z tradycyjnymi lokatami, ponieważ w sytuacji, kiedy będą potrzebne jakieś pieniądze, zwyczajnie można je z konta wypłacić bez żadnej straty. Banków które oferują taki produkt zaczyna być dość dużo- przenieś się tu.

Z tego też powodu jeżeli ktoś zamierza skorzystać z takiego produktu, to powinien znaleźć ostatni. Porównuje on opcje większości tego typu kont z dziesiątków różnych banków i w dużym stopniu ułatwia ludziom wybranie takiego produktu, jaki najbardziej będzie im pasował.