Nowości ze świata transportu i logistyki

Efektywny system logistyczny to podstawa. Firmy, które pragną być liderem w swoich dziedzinach muszą wiedzieć o tym jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnim czasie można wskazać kilka trendów związanych z postępem technologicznym, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami klientów.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak poważny wpływ na działalność działu logistyki w przedsiębiorstwie ma globalizacja wskazuje zwiększająca się ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy długie łańcuchy dostaw.

Nie ma co zwlekać, takie niesamowite okazje trzeba prędko wykorzystywać, zatem nie wahaj się i zwyczajnie sprawdź kompletną ofertę (http://www.marexopony.pl/haki-holownicze-wroclaw.html).

Znaczenie ma też podniesiony i zróżnicowany popyt konsumentów na rynkach globalnych krępujący działanie w systemie dokładnie na czas i wymuszających na firmach magazynowanie części produktów o najbardziej chwiejnym popycie – (źródło).

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wzrostu wykorzystania internetu w komunikacji odnotować powinno się również ważne zmiany w spedycji. Spedycja musi stać się usługą całościową, oferującą transport multimodalny z możliwością śledzenia położenia wyrobu. Firmy trafiające na rynki międzynarodowe pragną, aby firma spedycyjna przejęła na swoje barki organizację transportu towaru od punktu A do punktu B a nie tylko częściowy transport (warto zobaczyć promocję na oprogramowanie dla firm transportowych reset2) danym środkiem transportu – źródło.

Wyświetl większą mapę
Źródło: opracowanie własne