Jakim sposobem uczyć się obcych języków – poznaj wskazówki lektora

Droga do okiełznania obcego języka jest długa, nastręczająca wiele samodyscypliny oraz czasu. Zlekceważ wszelakie porady typu: pojedź za granicę, a w dwa miesiące nauczysz się doskonale mówić, prędkie samouczki także nie są cudownym lekiem.
Przede wszystkim motywacja.

Nieodzowny będzie impuls. Musisz mieć jednakże konkretny cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze uzyskasz efekty. Brak Ci motywacji? Nie zaczynaj lekcji, szkoda czasu. Uczysz się pod przymusem? Też prawdopodobnie szkoda czasu, wyniki nie będą zadowalające. Uczysz się gdyż rodzice ci nakazują? Nauczasz się, dlatego że może się w przyszłości przydać? Nauczasz się, dlatego że szef ma takie życzenie? Kształcisz się dla wykluczenia nudy? Kształcisz się, bowiem znajomość języka obcego jest trendy? Jeśli którykolwiek z wyżej przytoczonych przyczyn występuje także w Twym przypadku, to najprawdopodobniej sfinalizujesz naukę po krótkim okresie, czy mimo upływu czasu nie zobaczysz zauważalnych postępów. Motywacja, to jeden z najważniejszych czynników nauki obcego języka. Jeżeli podjąłeś już decyzję o zaczęciu lub kontynuowaniu nauki, to zastanów się dobrze, jakie korzyści ci to da. Uświadom sobie jasno, po co chcesz nauczać się obcego języka. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Więcej dodatkowych wiadomości przeczytasz na tej stronie sprawdź moje źródło.
nauczycielka języka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie wytrwałość. No właśnie, kupiłeś parę publikacji, dwa słowniki, od dwóch lat uczęszczasz na lekcje do szkoły językowej, a z wypowiedzeniem dłuższego zdania masz kłopoty, nie mówiąc już, iż na wyprawie w Berlinie nie potrafiłeś zapytać się o drogę do ośrodka. Nie przejmuj się swymi błędami, komplikacjami w rozumieniu wypowiedzi jak też tym, iż ciągle zapominasz słówek, które być może powtarzałeś ze sto razy. No i pamiętaj o systematyczności! Aby okiełznać język obcy na poziomie maturalnym, potrzeba przynajmniej 2 lata bardzo intensywnej lekcji. A ażeby móc swobodnie konwersować w obcym języku minimum 3-4 lata.

Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech oraz zdolności językowych. Gdzie oraz jak się uczyć? To istotne pytania, możliwości jest sporo: samodzielna lekcja, szkolenia w szkołach lingwistycznych, kursy korespondencyjne, kurs (korepetycje angielski) angielskiego w Anglii. Jeżeli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo zobacz link czytaj pełen artykuł.