Czy wiesz z jakiego powodu warto zwiedzić miasto smakoszy pyr?

Wielkopolska to śliczny polski obszar, który powiązany jest z macierzą państwa ojczystego. To tu mieści się wyspa o pod nazwą Ostrów Tumski, zatem jedyna współcześnie wysepka z wielu znajdujących się niegdyś na Warcie.

Jedna z hipotez twierdzi, że to właśnie tam miał miejsce ponad tysiąc lat temu chrzest Naszej ojczyzny.
Dzisiaj jest to część Poznania, na którą można udać się poprzez pomost Bolesława Chrobrego, most Mieszka I i pomost biskupa Joranda. Innym wartym zwiedzania miejscem w mieście trykających koziołków jest Stary rynek, gdzie umiejscowiony jest między innymi arsenał, Muzeum Wojskowe czy Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra oraz Pawła. Ażeby zwiedzić te piękne miejsca, najwłaściwiej jest zarezerwować hotel Poznań w pobliżu nich. Warto wtedy znaleźć jakiś miejscu noclegowym. To właśnie hotele Poznań są lokacjami, z których w łatwy sposób wszędzie dojdziesz.
hotele Poznań

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
Ze swoimi dziećmi można by pójść do lasku Jana Henryka Dąbrowskiego, można także obejrzeć Jeziorko Maltańskie albo Jezioro Rusałka. Dlatego nie zwlekaj, weź gazetkę lub uruchom komputer oraz znajdź, które hotele Poznań mają aktualnie niezajęte pokoje ( np nobel tower poznań – klikaj – Hotele Park). Upewnij się tylko, iż wybrany poprzez Cię hotel Poznań ma dobre połączenie transportowe z wymienionymi wyżej obszarami.

Jeśli przyjedziesz do Poznania ze naszymi dziećmi, nie omieszkaj zaprezentować im jak prezentują się bodzące się koziołki, Rogalowe Muzeum czy które zwierzaki mogą być w poznańskim ZOO. Dzieci mogą także przejechać się starodawną kolejką turystyczną, na przodzie której jest położony jest parowóz. Sprawdź