Jak być przygotowanym do górskiego wyjazdu? O którym sprzęcie podczas pobytu w górach nie trzeba zapominać?

Wyjazd w góry to jedna z bardziej znanych pośród Polaków form spędzania wakacji czy urlopu. W ostatnich latach polskie i słowackie Tatry, czy też nawet inne góry przeżywają prawdziwe oblężenie. Jak przygotować się do takiej podróży? O czym pamiętać zwłaszcza, gdy kupujemy się na wysokogórskie SPAcery zwłaszcza na naprawdę dużej wysokości?

Na pewno jednym z podstawowych elementów, które powinny być doskonale przygotowane podczas wyjazdu w góry, będzie ubiór. Ciężko wyobrazić sobie turystę zdobywającego ośnieżone szczyty, który jest przygotowany na całkowicie inną pogodę, chociaż należy stwierdzić, że i tacy się zdarzają.
Z pewnością do jednych z najważniejszych elementów ubioru turysty wybierającego się na górską wycieczkę należą kurtki puchowe. Także wtedy, jak kupujemy się w góry podczas upalnego lata powinniśmy spodziewać się rzeczywiście zmieniającej się pogody i drastycznie rozmaitych warunków atmosferycznych od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni przebywając na nizinach. Warto zainwestować w naprawdę porządne kurtki takie, jak na przykład kurtki softshell, gdyż będą one specjalnie dostosowane do wymagań podróżników.
kurtki softshell

Autor: Ben Garrett
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując te kurtki powinniśmy być przekonani, iż będzie to inwestycja na długie lata – . Większość kurtek turystycznych zawiera specjalne powłoki, które nie jedynie chronią przed deszczem, lecz również przed wiatrem i sprawiają, iż powinniśmy naprawdę poczuć się wygodnie także podczas najmniej sprzyjających warunków atmosferycznych.
Oczywiście, kurtka puchowa to jedne z najważniejszych części wyposażenia turysty co do stroju, lecz nie powinniśmy zapomnieć również o innych częściach garderoby.

Na pewno do najważniejszych części wyposażenia turysty, który wybiera się w większe partie gór należą również specjalne buty, które zezwalają komfortowo stąpać nawet po niewiele sprzyjającym terenie. Należy zaopatrzyć się w te spraw przed podróżą nawet wówczas, skoro zdaje nam się, że nie będziemy korzystać ze zbyt trudnych turystycznie szlaków.