Kołobrzeg – czemu nie?

Dumałeś kiedyś nad tym, czy można spędzić Wielkanoc nad morzem? Na pewno ten czas kojarzy ci się z tradycją, czyli na przykład śniadaniem z całą rodziną i święceniem jajek. Mądrze jednak czasami zostawić rytuały i wprowadzić coś świeżego. Powinno się uświadomić sobie, że bycie niewolnikiem tradycji jest złe.

Nie posiadamy w końcu żadnego obowiązku celebrowania Wielkanocy każdego roku niezmiennie. No i przecież nad Bałtykiem też funkcjonują kościoły, można nabyć jajka i pójść, by poświęcił je kapłan. W Wielkanoc każdy otrzymuje wolne – dlaczego więc nie spędzić go na totalnym relaksie? Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które zazwyczaj są zmuszane do wyczerpującej pracy przy gotowaniu wielkanocnych potraw. To straszne, żeby pracować cały rok, a następnie jeszcze harować przy patelniach, ponieważ taka jest rzekoma powinność.

plaża

Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Kołobrzeg to ciekawe miasto, przez sporo rodaków nigdy nie widziane. O tą nadmorską miejscowość odbyło się sporo krwawych batalii.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany zagadnienie, poznaj szczegółowy tekst, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości.

W dwunastym stuleciu Kołobrzeg został zdobyty przez księcia Krzywoustego i tak całe Pomorze stało się polskie. W 1945 był tu potężny ośrodek obronny III Rzeszy. W starciu o to miasto zabito wielu żołnierzy. Da się zauważyć, że Kołobrzeg jest świetną propozycją wczasową dla tych gości, którzy zarówno pasjonują się zabytkami i planują powylegiwać się trochę na gorącej plaży.

O ile chodzi o kołobrzeg apartamenty do wynajęcia są tu zazwyczaj wygodne, a koszta małe. Da się tam zobaczyć zarówno eleganckie hotele, jak i tanie domki letniskowe. Warto też poszukać w sieci ofert ludzi, którzy podczas urlopów dzierżawią swoje lokale turystom.

Gdy zdecydujesz się odwiedzić Kołobrzeg, noclegi blisko morza mogą okazać się świetnym wyborem. To oczywiste, że najlepiej jest, gdy nie trzeba iść wielu km idąc nad Bałtyk.