Ten szczególny moment potrzebuje także słodkiej oprawy, zakup pyszny tort w pewnej cukierni

Organizacja wesela okazuje się dla narzeczonych wielkim wyzwaniem, ponieważ muszą przypilnować licznych istotnych spraw. W tym niezwykłym momencie kluczowe stają się piękne stroje, klimatyczna muzyka, wspaniałe dekoracje. Nie mniej ważne jest naturalnie smaczne menu, które poda się zaproszonym gościom. A zwieńczeniem takiego jadłospisu okazuje się tort weselny, który wypełnia na przyjęciu ślubnym bardzo ważne zadanie i musi wyróżniać się doskonałym smakiem oraz pięknym projektem.

Z jakiego powodu torty weselne okazują się tak istotne?

tort

Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż mogłoby się wydawać, że tort weselny jest po prostu smakołykiem, który wieńczy obiad oraz doskonale komponuje się z serwowaną kawą lub herbatą, wypełnia on znacznie ważniejszą rolę. Moment, gdy tort weselny zostaje wwieziony na salę oraz pokazany nowożeńcom i zgromadzonym gościom, jest naprawdę ważny i szczególny – ciąg dalszy. Zazwyczaj okazji tej towarzyszy nastrojowa piosenka, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze młodzi małżonkowie kroją tort i karmią się wzajemnie. Wydarzenie to skrywa w sobie istotną symbolikę, zatem to naturalne, że serwowany tort powinien okazać się idealny.

Jakie torty podaje się na weselach?

Oferta tortów ślubnych okazuje się teraz bardzo urozmaicona i ciekawa, co powoduje, że niełatwo wytypować jeden określony. Torty weselne spotyka się w postaci piętrowej podawane na stelażu, co bywa bardzo komfortowe w dzieleniu, jak również w jednolitej wersji. W ostatnim czasie bardzo modne stały się tak zwane torty cupcake czyli zbudowane z muffinek.

Nie ma co zwlekać, takie rzadkie okazje należy koniecznie wykorzystać, więc nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/odwrocony-chlebek-bananowy/).

Wielkość tortu trzeba dostosować do liczby

tort

Źródło: pixabay.com

weselników. Jeśli chodzi o smaki, panuje tak wielka różnorodność, że każda młoda para znajdzie tort doskonały dla siebie.

Ważna okazuje się ozdoba

Tort weselny powinien nie tylko doskonale smakować, lecz również świetnie się prezentować. Dekoracje stosowane na tortach ślubnych okazują się niezwykle zróżnicowane: od delikatnych ozdóbek w postaci kokardek, kwiatuszków oraz małych figurek po imponujące kaskady kwiatów z marcepanu lub odmiennych mas cukierniczych. Dekorację wypieku warto dostosować pod kątem tonacji do ozdób na sali albo do motywów na garderobie młodej pary – czytaj. Decydując się na daną cukiernię, warto upewnić się, że wypieki wykonuje ona wyłącznie z naturalnych składników.