W wypadku, kiedy zamierzasz chodzić po górach, musisz postarać się o właściwe buty, gdyż to naprawdę istotne

Polskie góry są bardzo piękne, a na dodatek zapewniają dużo możliwości spędzania czasu. Poza narciarstwem warto także zdecydować się na przejście górskimi szlakami.

Przed takim wypadem należy koniecznie zdobyć właściwe obuwie.
Góry wymagają założenia odpowiedniego obuwia – nie lekceważ tego
harcerstwo

Autor: Instituto Cervantes de Tokio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli obmyśla się wyjście w góry (poprzednia strona), potrzeba dobrze się do tego przygotować. Jednym z najistotniejszych elementów, o którym należy pamiętać w takim przypadku bywa obuwie. Górskie ścieżki są naprawdę wymagające, dlatego lepiej zatroszczyć się o komfort i bezpieczeństwo. But do chodzenia po górach muszą być solidne, mieć wytrzymałą oraz odporną na ślizganie podeszwę. Lepiej także, kiedy takie obuwie ma usztywnioną kostkę, ponieważ wtedy znakomicie trzyma się noga.
W zimowe miesiące konieczne będą inne buty
To, które obuwie bierze się w góry [alpinlife.pl] jest uzależnione od warunków pogodowych, a także pory roku. Zimą najlepiej stawiać na typowo buty zimowe, ponieważ to bardzo wymagający okres w górach, wówczas dochodzi do większej liczby wypadków oraz urazów – czytaj tu. Nie wszystkie miewają miejsce na trasach zjazdowych, czasami do wypadków dochodzi podczas chodzenia po górach, gdyż turyści mają nieodpowiednie buty.

Góry są malownicze, lecz mogą także być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy ktoś lekceważy ich moc i nieprzewidywalność. Każdego roku dochodzi do wielu wypadków, a dużo z nich bywa spowodowanych tym, że przyjezdni nie przygotowali się odpowiednio przed wyjściem na szlak.