Jaki namiot sobie sprawić

Spanie pod gołym niebem nie jest do końca miłe, zwłaszcza kiedy pogoda, bądź latające owady nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Na ekspedycjach na łonie natury najlepiej sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, deszczem, bądź palącym słońcem oraz wiatrem, a też zapewnienie bezpiecznego snu.

biwak

Autor: pieknowdomu.pl
Źródło: pieknowdomu.pl
Nabycie namiotu musi być decyzją dokładnie przemyślaną oraz świadomą, znaczy to, iż musimy poznać parametry namiotów a także ich rodzaje. Nie powinniśmy kupować namiotu pospiesznie, gdyż później możemy gorzko żałować dokonanego wyboru, a tego pragnęlibyśmy bez wątpienia uniknąć.

Przed realizacją kupna namiotu musimy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakich okolicznościach będzie on używany. Jeżeli chcemy mieć beztroski sen na biwaku, nie możemy szczędzić przy zakupie najlepszego namiotu, albowiem jakość tego rodzaju oprzyrządowania częstokroć idzie w parze z kosztem.

Nie chcesz, by ciekawe treści Ci umknęły? Więc na pewno spodoba Ci się dobra strona www, na której możesz przeczytać nowe wpisy.

Wydając więcej dostajemy więc lepszy namiot. Za 55 zł raczej nie mamy szansy na zakup dobrego namiotu.

Wielkość namiotu najczęściej jest definiowana przez producentów jako ilość osób, jaką namiot może zmieścić. Najmniejsze będą tak zwane jedynki, czyli namioty jednoosobowe, a największe namioty rodzinne pomieszczą nawet osiem osób oraz niewielki stolik kuchenny! Dobrze przemyślmy sobie to, jak ogromny ma być nasz namiot, gdyż im większy namiot, tym w wyższym stopniu komfortowy, choć trzeba się liczyć z tym, że będzie on z całą pewnością cięższy. Jeżeli nie musimy dźwigać namiotu z sobą, przykładowo w plecaku, nie będzie to mieć dla nas większego znaczenia. Jeżeli najczęściej wybieramy się na biwak na bicyklu, zastanówmy się nad odszukaniem namiotu, jakiego budowa będzie doskonałą do przewożenia na bicyklu.

wycieczka

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Następną, wartą zastanowienia kwestią, będzie ilość wejść do naszego namiotu. Zazwyczaj mamy jedno, lub maksymalnie 2 wejścia.

Przypadła Ci do gustu ta informacja ze strony (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php)? Jest nam niezwykle przyjemnie. Jednocześnie chcemy zaprosić Cię do przeczytania nowego tekstu o tym samym temacie.

Musimy wspomnieć przy tym, że namiot mający jedno wejście będzie na pewno lżejszy, jednak ten z dwoma wejściami może się okazać bardziej wygodny, ponieważ wejścia ułatwią nam dojście do ekwipunków zgromadzonych w przedsionku jak też wpłyną na poprawę wentylacji. Nie bez znaczenia przy zakupie namiotu będą jego wszelkie detale, a zatem kieszonki, odblaski, zamki lub klamerki itd. Powinny być one dobrej jakości.