Do jakich celów nastolatki używają komputerów, czemu dorośli powinni mieć na tym jakąś kontrolę.

Z laptopów i komputerów korzystają coraz młodsze dzieci, przeważnie rzecz jasna do grania w najróżniejsze gry. Niektórzy z rodziców pozwalają dzieciom w zasadzie na wszystko, inni będą do sprawy podchodzić bardziej rygorystycznie i sprawdzają jednak to, co robią ich pociechy.

polska

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
obrazy

Autor: Panasonic Polska sp. z o.o.

A że przeważnie one grają, to warto zobaczyć, jakie gry posiadają na komputerach. W to, że piętnastolatki układać będą karty pasjans raczej wierzyć się nie będzie, przeważnie będą to jednak zupełnie inne gry. Niezwykle popularne wśród młodych osób, zwłaszcza wśród chłopaków, są najróżniejsze strzelanki i wyścigi. Lecz również często będą sięgać po rozmaite strategie, na przykład dużą popularnością cieszy się druga część ekonomicznej strategii to znaczy hotel giant 2-hotele.
W ostatnich latach coraz częściej gra się w gry internetowe, po prostu się łącząc z serwerem, na jakim taka gra będzie zainstalowana. Daje to możliwość grania z ludźmi z całego świata, a oprócz tego nie będzie wymagać płacenia na początku, ponieważ gry są z reguły darmowe. Jednak najczęściej mają one możliwość dokupywania jakiś przedmiotów czy wirtualnej waluty, i młodzi ludzie bardzo chętnie z tego zaczynają korzystać. Aby to w jakiś sposób kontrolować, to ciekawym rozwiązaniem może być karta prepaid, użyteczna strona na którą przeleje się określone pieniądze i gracz może sam nimi dysponować według uznania.

Jeżeli gry się znudzą w pewnym momencie, to wiele osób zaczyna słuchać na komputerze dobrej muzyki, w takiej sytuacji bardzo się przyda jakiś pewny odtwarzacz, na przykład itunes 10.