Kontrola finansów – dla jakich firm?

Ciężki okres kryzysu gospodarczego może zgubić dużo z pozoru dobrze prosperujących działalności. Kluczowe jest oczywiście prozaiczne szczęście, lecz nie można zapominać też o bezbłędności prowadzenia interesów. Czasem przeoczenia w prowadzeniu rachunków mogą uczynić, że firma wpada w problemy na rynku.

Szara strefa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bywa, że finanse (polecamy promocję na program do księgowania) nie są kierowane rozsądnie –jest za dużo rozchodów, z których da się zrezygnować. Najlepszym ratunkiem jest przyjęcie zdolnych księgowych. Niestety, bywa że nawet najbystrzejsi rachmistrze zawodzą i nie potrafiąc dostrzec szans na zoptymalizowanie decyzji gospodarczych. Co czynić w takiej chwili? Można na własną rękę (o ile jesteś menagerem) realizować systematycznie sprawdzanie. Taki wewnętrzny audyt finansowy to wyzwanie dla ludzi, którzy zdobyli rozległą wiedzę o księgowości.

Wyjściem z tej ciężkiej sytuacji jest audyt finansowy – , który polega na tym, że zewnętrzne przedsiębiorstwo wysyła zawodowców, którzy zrealizują dokładną kontrolę finansów.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Po przeprowadzeniu skrupulatnych obserwacji przedstawiają obszerny raport, w którym orzekają, co warto zmienić w firmie. Można mieć pewność, że specjaliści z firmy kontrolnej zauważą to, czego nie widzieli twoi ludzi. Tak często bywa, że dopiero patrzenie świeżym okiem pozwala na złapanie uchybień albo doradzenie, gdzie można zrównoważyć wydatki. Zobacz też Należy wiedzieć, że audyt finansowy warto zamówić nie jedynie wtedy, gdy działalność wpada w kłopoty. Przewidujący menager wykupuje audyt finansowy przynajmniej raz na rok, by znaleźć wszelkie pojawiające się błędy. Jest to naturalnie solidny wydatek, bo usługi audytorów do niedrogich się nie zaliczają, ale częste audyty mogą ustrzec przed większymi stratami gospodarczymi. Audyt finansowy trzeba również zamówić, jeśli firma ma w planach rewolucje, np. zjednoczenie z inną działalnością albo wprowadzenie nowych artykułów na rynek.

Więcej na Zobacz ciekawą propozycję tutaj:
Wyświetl większą mapę

Źródło: Fss-finanse.pl – Usługi finansowe