Redukujemy koszty transportu – krótki poradnik

Dalekie części świata są kuszące dla wielu osób, niestety, wysokie koszty wycieczki przeważnie utrudniają spełnianie podróżniczych pragnień. Znaczną część budżetu pochłaniają zwykle koszty transportu, warto więc poszukiwać rozwiązań, które ograniczą wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować częściej i dalej.

sprawdź

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jest kilka fundamentalnych reguł, których trzeba się trzymać, by mieć szansę na zakupienie atrakcyjnych cenowo biletów na samolot (kliknij i przeczytaj). Jeśli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to podstawową informacją jest fakt, że linie lotnicze podwyższają ceny w okresach świątecznych oraz w czasie wakacji. Od września do listopada i od stycznia do pierwszych dni czerwca bilety będą dużo tańsze, niż na chwilę przed Gwiazdką, czy okresem letnim. Ponadto, różne linie lotnicze mają dodatkowe oferty promocyjne w różnych okresach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w internecie, darmowych wyszukiwarek lotów oraz porównywarek cen. Za ich pomocą można natrafić na bardzo atrakcyjne oferty. Inną regułą jest to, że im wcześniej zabukujemy bilet na dany lot, tym niższą otrzymamy cenę. Warto więc planować wypoczynek z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem, lub wręcz odwrotnie – wybierać loty last minute, na które wyprzedawane są pojedyncze wolne miejsca w samolocie.

Takie działanie wymaga sporej elastyczności i dostosowania terminów wyjazdów do aktualnej sytuacji na rynku lotniczym, a jak znaleźć tanie loty, kiedy jesteśmy osobami aktywnymi zawodowo i urlop planujemy z wyprzedzeniem? Także i w tej sytuacji można wdrożyć sprytne rozwiązania, które znacznie obniżą koszt przelotu.

Pozostawiam tu mój odsyłacz (https://www.skalnik.pl/) do następnej strony. Myślę, że zechcesz przeczytać inne posty, jeśli zaintrygowały Cię te zamieszczone na tej stronie.

Przykładowo, przeważnie jest tak, że lot z kilkoma przesiadkami wyniesie nas o wiele taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej wygodne, lecz z drugiej strony – umożliwia zwiedzenie dodatkowych miast na trasie, ponieważ pomiędzy poszczególnymi lotami mamy zazwyczaj parę godzin oczekiwania na samolot.

Zaciekawiły Cię informacje opracowane w tym wpisie? Zapewne przyda Ci się też dodatkowe czytanie (http://rd-car.pl/wynajem-busa-gorzow-wielkopolski/). Nie zwlekaj zatem i przejdź do nowej witryny.

Warto pamiętać, że loty zaplanowane na środek tygodnia zawsze będą tańsze, niż te sobotnie, kiedy to podróżuje największa liczba turystów. Przydatną informacją jest także to, że z mniej zamożnych miast zwykle podróżuje się taniej niż z rozbudowanych metropolii, dlatego czasem lepiej dojechać samochodem, albo autokarem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.