Praca w dziedzinie IT?

IT to angielski skrót od słów „technologia informacyjna”. Branża ta jest ogromnie szeroka i dotyczy wszystkiego, co ma związek z komputerami, Internetem oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie posiada witryny internetowej, uznaje się ją za mało liczącą się na rynku. Komputeryzacja organizacji i instytucji państwowych, zarządzanie danymi spółek, czy konserwacja sprzętu komputerowego daje bardzo dużo miejsc na rynku pracy. Dość wysokie zarobki są jednym z powodów, dla których studia informatyczne są jednymi z najczęściej preferowanych studiów z kierunków ścisłych. Analitycy rynku pracy twierdzą, że zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie IT będzie ciągle wzrastało.

MSI Wind Top AE2210

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Co po uczelni wyższej?
Studenci na kierunku informatyka zazwyczaj zaczynają pracę już w trakcie studiów. Duża liczba przedsiębiorstw poszukuje niedrogiej i zdolnej siły roboczej do dodatkowej pracy, przykładowo przy tworzeniu aplikacji mobilnych. Najczęściej pożądaną przez młodych ludzi pracą jest testowanie oprogramowania. W szczególności pożądaną jest praca (zobacz biuro pracy za granicą) testera gier komputerowych. Nie jest to jednak łatwa praca, tester ( więcej: pod adresem) znajduje błędy popełnione przez twórców i poprawia je. W tej pracy oczekuje się więc zaawansowanej umiejętności analitycznego myślenia, oraz doskonałej znajomości podstawowych języków programowania.witryna rolety ząbki rolety ząbkiDlatego na to stanowisko raczej wybiera się osoby posiadające udokumentowane, najlepiej wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu oprogramowania.

Wielka korporacja najlepsza
Badania rynku pracy pokazały, że korporacje funkcjonujące w branży IT bardzo dbają o zatrudnione w nich osoby. Darmowa stołówka, siłownia i stoły bilardowe w miejscu pracy, to tylko niektóre z wygód fundowanych przez takiego pracodawcę. Wielkie firmy informatyczne funkcjonują zwykle w sektorze usługowym. Jedną z częstych usług świadczonych przez takie firmy jest tzw. outsorcing it (wejdź: na Outsorcing opiera się na przejęciu odpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie sieci informatycznej firmy z zewnątrz. Firmy decydują się na takie rozwiązanie kiedy prowadzenie własnego działu IT jest z różnych przyczyn nierentowne. W takim wypadku skorzystanie z usług outsourcingowych jest najlepszym rozwiązaniem.