Praca w dziedzinie IT?

IT to angielski skrót od słów „technologia informacyjna”. Branża ta jest ogromnie szeroka i dotyczy wszystkiego, co ma związek z komputerami, Internetem oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie posiada witryny internetowej, uznaje się ją za mało liczącą się na rynku. Komputeryzacja organizacji i instytucji państwowych, zarządzanie danymi spółek, czy konserwacja sprzętu komputerowego daje bardzo dużo miejsc na rynku pracy. Dość wysokie zarobki są jednym z powodów, dla których studia informatyczne są jednymi z najczęściej preferowanych studiów z kierunków ścisłych. Analitycy rynku pracy twierdzą, że zapotrzebowanie na fachowców w dziedzinie IT będzie ciągle wzrastało.

MSI Wind Top AE2210

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Co po uczelni wyższej?Studenci na kierunku informatyka zazwyczaj zaczynają pracę już w trakcie studiów. Duża liczba przedsiębiorstw poszukuje niedrogiej i zdolnej siły roboczej do dodatkowej pracy, przykładowo przy tworzeniu aplikacji mobilnych. Najczęściej pożądaną przez młodych ludzi pracą jest testowanie oprogramowania. W szczególności pożądaną jest praca (zobacz biuro pracy za granicą) testera gier komputerowych. Nie jest to jednak łatwa praca, tester ( więcej: pod adresem) znajduje błędy popełnione przez twórców i poprawia je. W tej pracy oczekuje się więc zaawansowanej umiejętności analitycznego myślenia, oraz doskonałej znajomości podstawowych języków programowania.

Zaciekawił Ci się taki materiał? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna rolety ząbki również na pewno wpadnie Ci w oko!

Dlatego na to stanowisko raczej wybiera się osoby posiadające udokumentowane, najlepiej wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu oprogramowania.

Wielka korporacja najlepszaBadania rynku pracy pokazały, że korporacje funkcjonujące w branży IT bardzo dbają o zatrudnione w nich osoby. Darmowa stołówka, siłownia i stoły bilardowe w miejscu pracy, to tylko niektóre z wygód fundowanych przez takiego pracodawcę. Wielkie firmy informatyczne funkcjonują zwykle w sektorze usługowym. Jedną z częstych usług świadczonych przez takie firmy jest tzw. outsorcing it (wejdź: na Outsorcing opiera się na przejęciu odpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie sieci informatycznej firmy z zewnątrz. Firmy decydują się na takie rozwiązanie kiedy prowadzenie własnego działu IT jest z różnych przyczyn nierentowne. W takim wypadku skorzystanie z usług outsourcingowych jest najlepszym rozwiązaniem.