Czy rzeczywiście warto inwestować w programy lojalnościowe?

Jak dziś postrzega się lojalność? Lojalność ma wydźwięk pozytywny, to wyraz kojarzący się z szczerością i z pewnego rodzaju prawdą. Czym więc są w takim razie programy lojalnościowe? Otóż programy lojalnościowe w prosty sposób działają tak, że stajemy się wierni określonym producentom nieważne czy chodzi o ciuchy czy o coś do zjedzenia.

LoyaltyZen
Kiedy mamy kartę stałego klienta w którymś z butików, to do tego miejsca skierujemy kroki, gdy potrzebujemy kolejnej sukienki koktajlowej. Gdy kończą nam się perfumy idziemy do perfumerii, która też dała nam taką kartę. Jesteśmy wierni konkretnym markom, bo a) zawsze wszystko było z nimi okej, b) przez to mamy różnego rodzaju rabaty, o których ludzie kupujący gdzie popadnie nie mogą się starać.

Spodobał Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna (http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2ksiega) też na pewno przypadnie Ci do gustu.

To obustronne korzyści. Jednak o dużo więcej niż klient zyskuje firma.

Programy lojalnościowe (przeczytaj więcej informacji na tej stronie: ) są świetnym marketingowym dziełem, które dało możliwość bez zbędnej promocji zyskać konsumentów. Wystarczy, że wstąpimy, do jakiegoś sklepu i zrobimy zakupy, za które rachunek będzie opiewał na wysoką kwotę. W tym momencie z automatu wręcz osoba sprzedająca (miła i zadowolona) zaprosi nad do założenie karty stałego klienta, opowie o zniżkach, powie, że taka karta jest bezpłatna i już! jesteśmy złapani w sidła. Oczywiście są osoby, które nadal będą biegały z jednego sklepu do drugiego sklepu nie przejmując się, że w którymś sklepie mają kartę stałego klienta. Jednak spora liczba osób zechce pójść tam gdzie dodatkowo uda jej się coś zyskać. W Polsce w różnych centrach handlowych mamy do czynienia z tego typu programami lojalnościowymi, z których coraz entuzjastyczniej korzystamy.

Czy taka publikacja okazała się dla Ciebie interesująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tu (http://www.efematic.pl/), który również rozpatruje omawianą sprawę.

/J]