Wakacje nad wodą to świetna sprawa – każdy wyszuka jakieś zajęcie najlepsze dla siebie i dzięki temu spędzi uroczo czas

Jeżeli mieszkamy nieopodal jeziora czy rzeki, albo wybieramy się tam na wakacje, to trzeba wcześniej podumać o zapewnieniu jakiejś przyjemności dla siebie oraz swojej rodziny.

Jednym z uwielbianych przez Polaków działań jest pływanie kajakiem albo rowerkiem wodnym.
Kajaki to rewelacyjny pomysł, aby samemu albo z dużą grupą radować się słońcem, wodą oraz urlopem. Wypożyczanie kajaków nie jest wcale drogą sprawą. Szczególnie jeśli zapiszemy się na spływ z innymi – im więcej osób, tym jest korzystniej. Możemy obmyślić calutki dzień zajęć włącznie z odpoczynkiem gdzieś na łące przy małej przystani. Tam mamy możliwość odpocząć na trawie oraz zrobić sobie miły piknik. Droga z powrotem może nam upłynąć w błogiej atmosferze przy pięknym zachodzie słońca.

sklep

Źródło: http://www.flickr.com
Kajaki trzeba zacząć od sprawdzenia różnych propozycji. Trzeba porównać kwoty, ale również długość wypożyczenia – czy będzie to kilka czy na przykład kilkanaście godzin. Pamiętajmy też, żeby mieć pewność, że nie będziemy musieli dodatkowo płacić za wiosła oraz kapoki. Jeżeli natomiast nie mamy ochoty płynąć w pojedynkę, gdyż wydaje nam się to nazbyt wielką odpowiedzialnością, to możemy dopytać w wypożyczalni o planowane spływy. Posiada je w swojej ofercie większość klubów kajakowych w okresie wiosna – jesień.

Oczywiście mnóstwo zależy również od pogody. Jeżeli zarządca spływu zauważy, że niezbyt opanowaliśmy wiosłowanie i manewrowanie kajakiem, to z pewnością zaoferuje nam krótkie szkolenie z kierowania tym sprzętem.