Leasing, w jaki sposób obliczyć miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych?

Przedsiębiorcy, by by zwiększyć dochodowość firmy muszą się przemieszczać, zwykle samochodem.
Jednak nie wszystkich młodych biznesmenów stać na zakup auta ze środków obrotowych (zwłaszcza właścicieli firm dopiero rozpoczynających działalność). Co wtedy? Pozostaje im usługa leasingowa lub kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie korzyści przynoszą?
Leasing samochodu opiera się na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą. Czyli nie kupujemy auta, a jedynie „wypożyczamy”. Jest to równoznaczne z tym, iż to nie na kliencie ciąży obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Co ważne, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, lub wynająć kolejne. Jakie przedmioty można wziąć w leasing? Przedmiotem leasingu może być wszystko to, co wspiera i ułatwia działania firmy, czyli środki transportu, specjalistyczne maszyny i urządzenia.
Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeśli planujemy zakupić samochód, samemu należy zająć się sprzedażą starego. Także obsługę techniczną oraz ubezpieczenie należy zorganizować samodzielnie. Dodatkowo, przy kredycie samochodowym procedura jest znacznie bardziej skomplikowana, z kolei leasing postrzegany jest jako bardziej dogodny biorąc pod uwagę korzyści podatkowe oraz mniejsze formalności. Jeśli hipotetycznie mamy zamiar ustalić, jakie będzie miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych, ułatwi nam to kalkulator leasingowy. Jego postać jest prosta, a funkcjonowanie szczególnie przydatne. Takie narzędzia proponują nam wszelkiego rodzaju serwisy, które dostarczają początkującym przedsiębiorcom szereg informacji niezbędnych w biznesie. Zawsze aktualne wiadomości z rynku, praktyczne kalkulator (zobacz obliczanie wynagrodzenia)y np. kalkulator odsetek podatkowych (zobacz) albo kalkulator odsetek ustawowych, informacje odnośnie kredytów. To właśnie dzięki takim usprawniającym pracę innowacyjnym rozwiązaniom, posiadanie firmy jest znacznie łatwiejsze.

Po uzupełnieniu niezbędnych danych w kalkulatorze leasingowym, powinniśmy tylko włączyć przeliczenie, a naszym oczom ukaże grupa propozycji z różnych firm leasing. Warto pamiętać, iż na ogół są to oferty do negocjacji.
Autor