Karkonosze atrakcją dla całej rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie nieduża, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

promocyjne ceny

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące wczasowiczów – jedni znajdują tu ciszę i spokój, inni wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są bezsprzecznie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi noclegi koniaków – osadanaochodzitej.pl znajdą tu jednocześnie entuzjaści letniego jak i zimowego wypoczynku.

Karkonosze to góry o nadzwyczajnie urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Urlopowiczów zachwycają liczne kaskady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi wartko płyną potoki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie mniej więcej 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny zwany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i chętnie przemierzają go wszyscy turyści. Tu przeczytasz więcej informacji – warto sprawdzić.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na około 25 metrów są rewelacyjnym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Następne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O oryginalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a gołe szczyty skalne porastają mchy i porosty. Klimat tych gór do czasów obecnych pozostaje dosyć surowy, dzięki czemu śnieg utrzymuje się tu stosunkowo długo. Są tu rewelacyjne tereny narciarskie.

***Całkowitą ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Karkonoszach można odnaleźć w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:- Karkonosze pokoje gościnne- agroturystyka Karkonosze- wypoczynek w Karkonoszach