Rewal – wymarzone wczasy nad morzem

Grzybowo to nadmorska miejscowość wczasowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona ilość urlopowiczów mających zamiar spędzić niezapomniane wakacje nad morzem. Istnieje kilka powodów tej popularności: uroczy styl miasteczka, wspaniałe plaże, a także dużo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

kwatery do wynajęcia w Grzybowie

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Czar miasteczka tkwi w jego bajecznym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – górują tu małe ładne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa znajduje się niewielki kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla odpoczywających tutaj wczasowiczów, zarazem starszych jak i młodszych, przyszykowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnego typu zabawy i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować niepowtarzalne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu częstokroć pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przybywających do Grzybowa.

Ten artykuł ma niesamowicie interesującą treść, ale odszukaj serwis (http://www.naturalhotel.pl/integracja-firmowa-na-mazurach), który posiada podobne informacje. Również na pewno będą bardzo zajmujące.

Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niezwykle wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są wielokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się oczekiwać na ich powrót, żeby zakupić świeżą, przepyszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich przygód.

Wczasowicze przybywający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą skarżyć się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się też pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Sporą atrakcją miejscowości jest też Kolej Wąskotorowa.

Czy uzyskane w tym miejscu wiadomości są ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://bachledaresort.pl/spa-wellness), która także niewątpliwie okaże się zachęcająca.

Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez cudowny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania pięknej okolicy, którą przemierza. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje możliwość obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Kolejne trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletną ofertę na wakacje 2015 w Rewalu można odszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Gzybowo- domki letniskowe Grzybowo (więcej szczegółów)- noclegi zachodniopomorskie- odpoczynek 2014 nad morzem