Coaching neurolingwistyczny

Dzisiejszy świat nas nie rozpieszcza. Wręcz odwrotnie, na każdym kroku czyhają na nas różnego rodzaju stresujące sytuacje, którym trzeba stawiać czoło. Mnóstwo nerwów tracimy w naszej pracy. Czujemy potężną presję ze strony kierownictwa, chcemy dać z siebie jak najwięcej, zwykle kosztem własnego życia osobistego.

Kilka słów o coachingu

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Zgadzamy się na wszelkie nadgodziny, żywiąc nadzieję, że nasz kierownik doceni nasze poświęcenie i dostaniemy podwyżkę. Ale wraz z opuszczeniem biura wcale nie znikają nasze kłopoty. Choć dom to nasza opoka, nasza kraina spokoju, to jednakże bardzo często właśnie w naszym rodzinnym gniazdku mają miejsce poważne konflikty. Najpierw, w początkach małżeństwa szukamy wspólnego języka z naszym towarzyszem. Gdy przychodzą na świat dzieci, nasze życie obraca się do góry nogami. To także wywołuje pewną frustrację, ponieważ jesteśmy zmuszeni całkowicie poddać się potrzebom naszego maleństwa. A to dopiero wstęp, później kłopoty są już tylko większe.

Poprzez ten nieustanny pęd, nie pamiętamy już co w rzeczywistości jest w życiu najistotniejsze. Bywamy poddenerwowani. Nie znajdujemy na nic czasu, a już zwłaszcza na odpoczynek i pielęgnowanie własnego hobby. Żyjemy tylko pracą i rodziną, a nasze osobiste potrzeby odstawiamy na boczny plan. Jest to poważny błąd. Najczęściej nie umiemy już sobie dać rady z narastającymi problemami. Potrzebujemy jakiegoś złotego środka.

Dopomóc może nam coaching NLP. Jest to dzisiaj bardzo częste zjawisko. Z porad profesjonalnego trenera korzysta co raz więcej osób. Techniki NLP, czyli neuro-lingwistyczne, są bardzo często używane. Przydają się one nie tylko w dobrej sprzedaży.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, kliknij też na taki odnośnik, gdyż odnajdziesz tam podobny świetny tekst (secretclient.com/badania-marketingowe/) – on także jest warty polecenia.

Pomogą nam one uporać się z naszym życiem zarówno w pracy, jak i w domu.

Jak to wynika z praktyki, najwięcej pracy mamy ze swoim wewnętrznym „ja”. Dopiero gdy zrobimy porządek ze swoimi uczuciami i postrzeganiem świata, znajdziemy w sobie moc, aby stawić czoło wszelkim wyzwaniom. Triki, które poznamy na takich szkoleniach mogą być bardzo przydatne na co dzień.