Co jest fajniejsze polskie góry czy polskie morze?

Polska jest państwem zawierającym piękne góry i dostęp do morza, co czyni ją atrakcyjną dla turystów. Spór o to, czy lepiej wykorzystać czas urlopu w górach, czy nad morzem tkwi głęboko polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za wybór – każdy zwiedzający może znaleźć tutaj coś, co go może zainteresować. Polska słynie w całej Europie ze wspaniałych, niedużych miejscowości wypoczynkowych. Nie dziwi więc, że taki piękny kraj przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Zwolennicy morskich widoków z całą pewnością polubią Kamień Pomorski. Jest to niezbyt duże miasto leżące na północno zachodnim krańcu kraju, w pobliżu granicy z Niemcami. (Sylwester Poznań) To miasto zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale także znaczną liczbą ciekawych zabytków. W mieście funkcjonuje też parę domów uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem miejscowością uzdrowiskową. Przebywając w pobliżu trzeba koniecznie zobaczyć Stare Miasto, gdzie znajduje się wiele pięknych, zabytkowych kamienic oraz inne godne uwagi budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najbardziej atrakcyjna w lecie, kiedy to można opalać się na plaży i kąpać w pobliskim morzu. Kamień (solidna propozycja) Pomorski jest także miejscowością rybacką, wypoczywając tam nie można nie spróbować świeżej ryby.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Znajduje się ona na południowym wschodzie kraju, blisko granicy ze Słowacją. Przed wyruszeniem w to piękne miejsce, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę frazę „Krynica Górska noclegi” i uprzednio zająć miejsce w ośrodku. (Sylwester w Raciążu) Jest to bowiem lubiane miejsce na wypoczynek i próbując zarezerwować nocleg u szczytu sezonu wakacyjnego można się rozczarować. Krynica jest najpiękniejsza porą zimową, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie dobrze jest pojechać tam właśnie wtedy. Należy jednak pamiętać, że samotne wyprawy w góry w zimie mogą się okazać bardzo groźne.

Kiedy fascynują Cię ciekawe dane oraz poszukujesz ich na konkretny wątek, kliknij w nasz link (https://www.sweet-home.pl/). Tam znajdziesz potrzebne informacje.

Wybierając się do tego miasta najkorzystniej pojechać pociągiem. Dużym utrudnieniem w mieście jest bowiem niedobór parkingów dla odwiedzających.