Warto utworzyć swój interes

Prywatna działalność to w na pewno szansa na sukces. Nareszcie można być wolnym od szefa i konstruować firmę według własnych koncepcji. Szansa uzyskania dofinansowań unijnych to też ciekawa wizja. Nie zwlekaj i załóż firmę.

Najczęściej największym kłopotem jest opracowanie dobrej koncepcji na biznes. Po sforsowaniu tej bariery musi być już z górki. Działalność gospodarcza to także początek chaosu z dokumentami – załatwiamy sprawy, nadzorowane przez szefa i dział księgowości. Na pewno to jest teraz dużo łatwiejsze, ponieważ już do naszych urzędów dociera digitalizacja – własną firmę też można zarejestrować bez wychodzenia z domu. Trudności z dokumentami za sprawą pomocnych programów można szybko opanować, pomocny jest nawet zwykły kalkulator ZUS.

Jak założyć firmę?

Od 2011 roku online możemy bez problemu zarejestrować działalność. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to to platforma, ułatwiająca nie tylko zakładanie firmy. Przechowuje też informacje o istniejących firmach, udostępnia też potrzebne dane.

Jeżeli pragniesz szybko znaleźć analogiczne artykuły odnoszące się do analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.eccoholiday.com/hotel/bulgaria/zlote-piaski/lti-berlin-green-park/) na podobnej stronie.

Ci, którzy postanowili samodzielnie działać na rynku mają obowiązek uzupełnić podatek (czytaj też wniosek ceidg)-1 i złożyć go elektronicznie. W ten sposób działalność zostaje zgłoszona do skarbówki i zostaje jej nadany REGON, a zaczyna zaczynać z chwilą przyjęcia tego formularza CEIDG-1.

Dotacje

Aby start był łatwiejszy, konieczny jest duży kapitał. W tym celu działały dotacje unijne dla firm. Jako że powoli dobiegają końca, dobrze szybciej podjąć decyzję o zakładaniu firmy, jednak istotne konkursy to właśnie 2012 rok. Im bardziej innowacyjna firma, tym mocniejsze szanse na dofinansowanie, a wymagania są dosyć skomplikowane. Koniec dotacji to też w takim razie trudniejsze konkursy. Nie brakuje jednak specjalistów, którzy wiedzą, jak wygrać unijne pieniądze na dobry biznes.

Firma w kryzysie?

Groźba kryzysu i skomplikowana sytuacja ekonomiczna nie pozwalają na prognozy wzrostów. Na pewno dobry plan biznesowy i chociażby startup lub stworzenie spółki jest szansą na wygranie bitwy o sukces w trudnych czasach. Można nawet przypuszczać, że jedynym.