Najważniejsze atrakcje Zakopanego.

Zakopane nazywane przez wielu „zimową stolicą Polski”, jest miastem powiatowym w województwie małopolskim. Jest to druga co do wielkości, (zaraz po Nowym Targu) miejscowość Podhala. Miasto ma ok. 28 tys. mieszkańców, i jest największym ośrodkiem turystycznym w krajowych górach.

Miasto leży u podnóża Tatr, nieopodal granicy ze Słowacją. To najwyżej położony zurbanizowany obszar naszego kraju.

Przedstawiana kwestia jest dla Ciebie przydatna? W takiej sytuacji sprawdź oprócz tego inne tego typu posty i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://www.wakacyjnywynajem.pl/noclegi/chorwacja/istria).

Na północy miasta znajduje się Gubałówka, natomiast na południu nad miastem jest Giewont. Najwyższym punktem jest szczyt Świnicy, ma wysokość 2 301 metrów nad poziomem morza. Zakopane (zapoznaj się z ofertą atrakcje w Zakopanem: https://www.witowextreme.pl/) (więcej) kusi mnóstwem atrakcji turystycznych.

Kuchnia, BB Magnolia Apartments

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Wiele ludzi jako główny punkt w swej trasie odwiedzania Zakopanego wybiera skocznię narciarską Wielką Krokiew. Niemal nierealne jest żeby być w „zimowej stolicy Polski” i nie odwiedzić słynnej ulicy Krupówki, która jest jednym z najpopularniejszych deptaków w naszym kraju. Nadzwyczaj interesujące są również atrakcje mające związek z kolejkami linowymi na Kasprowy Wierch jak też Gubałówkę. Najbardziej znanym krajowym szczytem górskim jest Giewont. Wiedzie na niego łatwa trasa z Kasprowego Wierchu, przeto jest nader ochoczo zwiedzany przez trampów i w sezonie letnim nieraz wypada stać w kolejce żeby zdobyć szczyt. Od strony Zakopane góra przywodzi na myśl spoczywającego na grzbiecie ze skrzyżowanymi rękoma rycerza. Według legendy kiedy Kraj nad Wisłą będzie w niebezpieczeństwie ogromny skalisty rycerz wstanie.

Możemy wybrać się na spacer nad Morskie Oko, po Tatrzańskim Parku Narodowym, w zimie przyuczyć się jeździć na nartach i wykorzystać wiele dostępnych tras zjazdowych. W Zakopanem znajduje się kilka wartych uwagi obiektów kulturowych: Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Muzeum Męczeństwa, Muzeum Władysława Hasiora a także Miejska galeria Sztuki. Liczebność podróżników zwiedzających Zakopane szacuje się na 2 – 3 miliony osób na rok. Jak przygotować się do wyjazdu? Starczy wbić w wyszukiwarkę.
Autor