Najważniejsze atrakcje Zakopanego.

Zakopane nazywane przez wielu „zimową stolicą Polski”, jest miastem powiatowym w województwie małopolskim. Jest to druga co do wielkości, (zaraz po Nowym Targu) miejscowość Podhala. Miasto ma ok. 28 tys. mieszkańców, i jest największym ośrodkiem turystycznym w krajowych górach.

Miasto leży u podnóża Tatr, nieopodal granicy ze Słowacją. To najwyżej położony zurbanizowany obszar naszego kraju. Na północy miasta znajduje się Gubałówka, natomiast na południu nad miastem jest Giewont. Najwyższym punktem jest szczyt Świnicy, ma wysokość 2 301 metrów nad poziomem morza. Zakopane (więcej) kusi mnóstwem atrakcji turystycznych.

Kuchnia, BB Magnolia Apartments

Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Wiele ludzi jako główny punkt w swej trasie odwiedzania Zakopanego wybiera skocznię narciarską Wielką Krokiew. Niemal nierealne jest żeby być w „zimowej stolicy Polski” i nie odwiedzić słynnej ulicy Krupówki, która jest jednym z najpopularniejszych deptaków w naszym kraju. Nadzwyczaj interesujące są również atrakcje mające związek z kolejkami linowymi na Kasprowy Wierch jak też Gubałówkę. Najbardziej znanym krajowym szczytem górskim jest Giewont.

Te ciekawe posty posiadają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony (https://horyzont.net.pl/10-rzeczy-ktore-musisz-wziac-na-wycieczke/) i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

Wiedzie na niego łatwa trasa z Kasprowego Wierchu, przeto jest nader ochoczo zwiedzany przez trampów i w sezonie letnim nieraz wypada stać w kolejce żeby zdobyć szczyt. Od strony Zakopane góra przywodzi na myśl spoczywającego na grzbiecie ze skrzyżowanymi rękoma rycerza. Według legendy kiedy Kraj nad Wisłą będzie w niebezpieczeństwie ogromny skalisty rycerz wstanie.

Możemy wybrać się na spacer nad Morskie Oko, po Tatrzańskim Parku Narodowym, w zimie przyuczyć się jeździć na nartach i wykorzystać wiele dostępnych tras zjazdowych. W Zakopanem znajduje się kilka wartych uwagi obiektów kulturowych: Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Muzeum Męczeństwa, Muzeum Władysława Hasiora a także Miejska galeria Sztuki. Liczebność podróżników zwiedzających Zakopane szacuje się na 2 – 3 miliony osób na rok. Jak przygotować się do wyjazdu? Starczy wbić w wyszukiwarkę.
Autor