Małopolska zaprasza – najciekawsze noclegi

Jeżeli trzeba by było pokazać najciekawszy dla podróżników w wakacje zakątek naszego kraju, z pewnością dobrą pozycję zdobyłaby Małopolska. W zasadzie trudno wyliczyć wszystkie miejsca turystyczne, które można zobaczyć w tym pięknym zakątku Polski, dlatego w tym tekście przedstawimy dwa idealne do zobaczenia miejsca. Najpierw stolica województwa, jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast w Polsce.

Kraków

Kraków to niesamowite miejsce, to wie każdy, kto choć raz tam przyjedzie. Dawna stolica Polaków ma niepowtarzalną atmosferę, która kusi codziennie. W Krakowie można spotkać mnóstwo zabytków. Najpopularniejszym punktem jest rzecz jasna Wawel, dostojna siedziba władców Polski.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij zatem dodatkowo tu oraz zobacz więcej ciekawostek na opisywany temat.

Jest to kompleks budowli, które należy dogłębnie zwiedzić, bo są to kluczowe miejsca dla kraju. Koniecznym punkt jest zwiedzenie katedry wawelskiej, w której trzewiach leżą wybitni Polacy. W kryptach znajdują się m.in. Kościuszko oraz Sobieski. Po wyjściu z wilgotnych lochów katedry należy wejść na wspaniałą wieżę, z której rozciąga się przepiękna panorama Starego Miasta. W wieży jest słynny dzwon Zygmunt, który bije wyłącznie przy podniosłych okazjach. Innym rejonem do zobaczenia w grodzie Kraka jest dawna dzielnica żydowska – Kazimierz. Zgłodniali długimi spacerami goście powinni zajrzeć do żydowskich restauracji, a zdrożeni znajdą tu najbardziej atrakcyjne apartamenty w Krakowie.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

Kolejną miejscowością w Małopolsce, którą należy opisać, jest Zakopane. To idealny wybór na urlop zimową porą, bo jest tam wtedy cała masa stoków narciarskich. Fani Adama Małysza powinni wejść na stromą Wielką Krokiew. Zakopane to idealna baza podróżnicza dla tych przyjezdnych, którzy lubią mozolne wędrówki po górskich szczytach.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę karta pobytu dla cudzoziemca naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Warto postawić mało uczęszczane szlaki wycieczkowe, ponieważ znane trasy są często strasznie nabite turystami, co może zrujnować wszelką radość z wędrówki.