Rozliczamy się z Urzędem Skarbowym w 2016

Polska jest państwem, który biurokracją stoi. Nie jest ważne, czy chodzi o milionera, czy mówimy o zwykłym Kowalskim każdy ma zobowiązania wobec kraju, które wiążą się z wypełnianiem szeregu dokumentów. Do takich należy też rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.

W nadchodzącym 2016 roku czeka nas następne rozliczenie – pity 2016. W nowym roku powinno być nam jeszcze prościej. Ma powstać online platforma podatkowa, na której będziemy mogli dostać odpowiedzi na każde z nurtujących nas pytań i oczywiście wciąż istnieje możliwość rozliczenia się elektronicznego z tak zwaną Skarbówką. W internecie dostępne są też proste programy – przekonaj się dlaczego warto. A warto byłoby pomyśleć o elektronicznym złożeniu zeznania podatkowego, bo to oszczędność naszego czasu jak i pozwalamy oszczędzić czas urzędników.

Pity na 2016 rok

dokumenty na biurku

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy zbliża się termin rozliczenia z Urzędem Skarbowym myślimy o tym, czy przypadkiem nie pozmieniało się coś w prawie podatkowym i czy musimy coś wiedzieć. Jeżeli nie chcemy, żeby pity 2016 były dla nas koszmarem najsensowniej wybrać się do Urzędu Skarbowego i wszystkiego się dowiedzieć. Dzięki temu, jeżeli zabierzemy ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty będziemy mogli razem z pracownikiem (zobacz kalkulator stażu urlopowego) w Urzędzie Skarbowym od razu uzupełnić nasze zeznanie podatkowe.

Ludzie, którzy po raz pierwszy w ogóle muszą wypełniać takie deklaracje mają najczęściej wiele obaw. Jednak rzeczywistość jest taka, że do wszystkich PIT-ów można zabrać książeczkę, z instrukcją krok po kroku jak dokonać rozliczenia. Warto spróbować samodzielnie to poogarniać zamiast panikować. Bo sporo ludzi idzie na łatwiznę i daje wszystko księgowej, bo nie chce dostać kar za pomylenie się. Jednak na początku dostaniemy upomnienie i możliwość korekty. Nikt z automatu nie będzie ukaże nas finansowo. Każdy może się pomylić, ale jeśli się skupimy przy uzupełnianiu deklaracji podatkowej to na pewno damy radę.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej kursy menadżerskie o tym, co niezwykle Cię interesuje.

A jeszcze skuteczniejszym wyjściem, niż wizyta w Skarbówce, będzie odpowiednia aplikacja internetowa .