ASG, czyli nowa moda na spędzanie czasu poza domem

Zarówno mali chłopcy, jak i dorośli mężczyźni w zasadzie od najdawniejszych czasów interesowali się militariami, z bronią na czele. Młodzi chłopcy lubią przykładowo bawić się w wojsko, używając do tego zabawkowych karabinów lub wręcz kijów udających broń. Dorośli mężczyźni najczęściej posiadają własne oszczędności, które mogą być przeznaczone na ciekawe wykorzystywanie wolnego czasu.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu niezwykle dużą popularność zyskał paintball – gra opierająca się na strzelaniu do siebie ze specjalnych karabinów na naboje z farbą w środku. Rozgrywki tego rodzaju zwykle odbywały się w lesie lub w okolicy zrujnowanych, pustych budynków. Jednak strzelanie takimi kulkami nierzadko skutkuje dużym bólem u trafionego człowieka, a sprzęt do tego jest raczej kosztowny. Pewien czas temu powstała alternatywa dla paintballa, która jest do tego gratką dla wszystkich hobbystów militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki autentycznej broni, używane do zabawy.


Broń używana w takiej zabawie

Wspomniane repliki broni to głównie pistolety, ale również karabiny i inne. W ostatnim czasie udało się nawet stworzyć replikę granatu. Broń taka ma w pierwszej kolejności zapewniać bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie powodować groźnych zranień. W celu ochrony biorący udział w rozgrywce noszą specjalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Pistolety ASG najczęściej wyposażone są w mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch nabój. Za naboje służą natomiast plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

paru centymetrów, w przeciwieństwie do kulek do paintballa puste w środku.

Odpowiednie okolice i klimat

W rozgrywkach z użyciem ASG chodzi głównie o oddanie specyficznego nastroju. Zwykle więc biorący udział odtwarzają wydarzenia wojenne, z dużą dbałością o szczegóły. Do takich detali zaliczają się chociażby elementy odzieży pojedynczych zawodników. Broń także bywa odtworzona z większą lub mniejszą starannością.

Odczuwasz, że nasz tekst jest zajmujący, ale potrzebujesz więcej wiadomości. Nie wahaj się – wejdź w ten link i kliknij po źródło (http://snmw.pl/).

Rzecz jasna repliki bardziej podobne do prawdziwej broni są dużo bardziej kosztowne od pozostałych. Wielu fanów takiej zabawy jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo duże kwoty. Dzięki temu w czasie rozgrywki można się poczuć jak podczas wojny.